3 dôvody, prečo by ste mali mať v šatníku vestu

Dalito.sk/foto: bolf.sk
PR -

Vesty by nemali chýbať v šatníku žiadneho muža. Sú naozaj praktické, vážia oveľa menej ako bundy, sú spratné a využijete ich nielen na šport. Pripravili sme pre vás tie najdôležitejšie dôvody, pre ktoré by ste o veste mali uvažovať.

Vesta nahradí ľahkú bundu

Pretože vesta nás dokáže udržať v teple, za určitých podmienok nahradí tenšiu bundu. Budete prekvapení, no vesta vás dokáže zahriať viac, ako si uvedomujete. Dokonca aj vaše končatiny. Viete, prečo je to tak? Vždy, keď nám začína byť zima a teplota v jadre nášho tela pomaličky klesá, telo automaticky zníži prietok krvi do končatín, aby chránilo životne dôležité orgány.

Ak však svoje jadro chránite vestou, prietok krvi do končatín sa nemá dôvod znižovať a vám je stále príjemne. Práve preto často stačí tričko s dlhým rukávom a vesta, prípadne doplnky ako rukavice, šál a čiapka, aby vám teplo neunikalo a boli ste dostatočne chránení.

Je skvelá pri vrstvení

Pri výbere vrstiev oblečenia pre činnosti počas nižších teplôt niekedy úplne zabúdame, aké výhody majú vesty. V chladnom počasí sú skvelým pomocníkom pri zvládaní nástrah chladného počasia. Keď sa náhodou oteplí a potrebujete si vyzliecť jednu vrstvu, vesta je ľahšia, zaberá menej miesta ako mikina alebo bunda, takže sa zmestí napríklad do ruksaku.

Poznáte tie situácie, keď by ste na sebe možno ešte niečo zniesli, ale pod bundu si už nechcete kvôli tesnejším rukávom obliekať mikinu? Vesta vás môže zachrániť, pretože pri chladných teplotách je to naozaj skvelá stredná vrstva na základnú vrstvu s dlhým rukávom a pod bundu.

Ak práve športujete, byť naobliekaný nie je veľmi rozumné, aby ste sa zbytočne moc nepotili. No a práve vtedy je vesta výbornou vrstvou a elegantne vyrieši situáciu: zahreje vás, no zároveň sa potíte výrazne menej, ako keby ste mali na sebe bundu.

Všestrannosť vesty vás ohromí

Prešívaná vesta vás výborne zahreje, no zároveň nemáte ruky obalené v objemných rukávoch. To sa hodí najmä ak vykonávate aktivity, pri ktorých by vás rukávy mohli trochu obmedzovať: napríklad pri sekaní dreva, premiestňovaní škatúľ v chladnom sklade, alebo aj grilovačke či varení guľášu na chate s priateľmi.

Pri športe, behu, turistike, bicyklovaní je vesta dokonalou výbavou, lebo ruky majú úplnú voľnosť pohybu no vaše telo udrží v teple. Keď si vyberiete tú najvhodnejšiu vestu pre váš životný štýl, budete prekvapení, koľko pohodlia a tepelného komfortu vám tento kúsok oblečenia dokáže poskytnúť.

Vestu môžete nosiť nielen k voľnočasovým a športovým outfitom, dobre sa kombinuje aj s džínsami a flanelovou košeľou a ak ste milovníkmi streetstylu, takisto s ňou vytvoríte množstvo zaujímavých variácií. Ak si kúpite obojstrannú vestu, z jedného kusu oblečenia máte dve verzie. Niektoré vesty majú odopínateľnú kapucňu, takže aj v tomto smere dokážete vestu prispôsobovať tomu, čo potrebujete.

Presvedčili sme vás, že pánske vesty sú praktickou výbavou moderného muža? Najlepšie ceny za kvalitné oblečenie nájdete na Bolf.sk.