Správy

3 najkrajšie videá za eurofondy

Ceny pre víťazov v súťaži videospotov ÚV SR sú odovzdané. Zástupca odboru informovanosti a publicity Úradu vlády SR odovzdal ceny víťazom súťaže videospotov: Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2019.

Súťaž vyhlásil Úrad vlády SR už po  siedmy raz. Víťazi študujú pod vedením RNDr. Michaely Žoncovej, PhD. na Fakulte prírodných vied, katedre geografie a geológie Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Víťazi študujú pod vedením RNDr. Michaely Žoncovej, PhD. na Fakulte prírodných vied, katedre geografie a geológie Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici/foto: ÚV SR

Ocenenia si prevzali: Martina Stančíková za 1. miesto,  na ktorom sa umiestnila vďaka spotu  Ako pomohli eurofondy mestu Tvrdošín a potešila sa  playstation.


Druhé miesto obsadila Barbora Piptová so spotom Ako pomohli eurofondy mestu Snina a získala  hodinky.

Cenu verejnosti a hodinky obdržal Peter Sabo za spot Eurofondy v Slovenskom Novom Meste.

Víťazné spoty  TU.

Peter Malec z Úradu vlády SR sa poďakoval študentom za ich aktívnu účasť v súťaži a pedagogičke Michaele Žoncovej za podporu svojim žiakom.

Zástupcovia Úradu vlády SR sa vrátia na fakultu na jeseň 2020 s prednáškou o finančnej pomoci Európskej únie a víťazi prisľúbili, že sa zúčastnia aj nového ročníka súťaže videospotov Úradu vlády SR Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2020.

„Študenti, ktorých baví zachytávať kamerou zaujímavé dianie či objekty svojím  originálnym pohľadom aj spracovaním a ktorí si všímajú svoje okolie a jeho zmenu k lepšiemu vďaka eurofondom, ukázali vďaka svojmu talentu vynovený región a v ňom všetko to, čo sa v ich regióne podarilo zrekonštruovať či obnoviť:  školy, námestia, nemocnice, cyklotrasy a podobne,“ uviedol Úrad vlády SR.
Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *