Poradňa

3 tipy ako zariadiť modernú kanceláriu

Úspech podnikateľského subjektu závisí od prezentácie firmy, vhodne nastavenej reklamy a hlavne od kvalitných výrobkov, resp. služieb. Pri zakladaní firmy by si ale podnikatelia mali okrem výrobných hál a skladových priestorov zariaďovať aj kancelárske priestory.

Ak sa v najbližšej dobe plánujete pustiť do zariaďovania kancelárie, poradíme vám, ako si zariadiť modernú kanceláriu.

Ergonomický nábytok

Dlhé hodiny strávené sedením za kancelárskym stolom na kancelárskych stoličkách zanechávajú stopy na zdraví, najmä ak sa jedná o nekvalitný nábytok, ktorý nechráni zdravie chrbáta a krčnej chrbtice. Odporúčame investovať do ergonomických kancelárskych stoličiek a kancelárskych stolov, ktoré ochránia zdravie každého zamestnanca kancelárskych priestorov a nespôsobia zdravotné ťažkosti ako karpálny tunel, či silné bolesti chrbáta a krčnej chrbtice.

Ergonomický nábytok je síce drahší, avšak je veľmi kvalitný, nadčasový a má dlhú životnosť. Čo sa týka kancelárskych stolov, je výhodou investovať do výškovo nastaviteľných kancelárskych stolov, ktoré zamestnancovi používajúcemu tento stôl umožnia nastaviť si výšku pracovnej plochy podľa potreby, najmä podľa svojej výšky.

Kvalitné tienenie

Moderné kancelárske priestory okrem toho, že majú kvalitný ergonomický nábytok, by mali zabezpečiť dostatočný prísun čerstvého vzduchu a svetla. Ak plánujete aj stavebné zásahy, odporúčame investovať do výmeny okien a vchodových dverí.

Dôležité je aj kvalitné tienenie. Klasické žalúzie skúste nahradiť kvalitnými vonkajšími roletami, screenovými roletami alebo plissé roletami.

Kvalitné tienenie oceníte najmä v letných mesiacoch, kedy slnečné lúče sú agresívnejšie a môžu výrazne zvyšovať interiérovú teplotu v kancelárii. Kvalitné tienenie v kombinácii s ergonomickým nábytkom sú základnými prvkami moderných kancelárií.

Ostatné zariadenie, ktoré v moderných kanceláriách nesmie chýbať

Ako si teda zariadiť modernú kanceláriu? Okrem kúpy ergonomického nábytku a kvalitného tienenia je dôležité priestor oživiť zeleňou (nenáročnými kvetmi) a holé steny spestriť peknými modernými obrazmi. Nezabúdajte ani na prítomnosť hasiacich prístrojov a kontrolu hasiacich prístrojov, ktorá má zabrániť fatálnym následkom.

Nesmie chýbať odkladací priestor na dokumenty, šanóny a nesmie chýbať ani moderne vybavená kuchyňa s výkonným kávovarom.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *