3 tipy na voľné letné dni

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - oatawa
PR -

Začal sa nám druhý letný mesiac a aj keď jún bol viac daždivý ako slnečný, boli dni, kedy sme mohli tráviť čas vonku a venovať sa voľnočasovým aktivitám.

Ak vám ale koronakríza zasiahla do dovolenkových plánov, máme pre vás tipy, aký program si spraviť na leto a ako užitočne stráviť voľné dni počas leta.

Vzdelávajte sa v cudzom jazyku

Cudzie jazyky pomáhajú kariérne rásť a ten, kto ich ovláda, veľmi dobre vie, že práve ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka mu pomôže nájsť si lepšie platené miesto.

Ak chcete užitočne stráviť voľné dni počas leta a cudzí jazyk vám moc nejde, odporúčame vám vzdelávať sa v cudzom jazyku. Nájdite si dobrú jazykovú školu v meste, kde žijete, poprípade v susednom meste, aby ste nemuseli zbytočne ďaleko dochádzať.

Ak ste zo Žiliny, alebo z jej blízkeho okolia, nájdite si dobrú jazykovú školu v Žiline. Odporúčame skôr vyberať jazykovú školu, ktorá ponúka aj večerné kurzy.

Aj keď je leto skôr o spoznávaní, kúpaní sa, prečo nevyužiť voľný čas počas leta aj na vzdelávanie sa v cudzích jazykoch?

Spoznávajte slovenské mestá

Keďže toto leto to skôr vyzerá na dovolenku na Slovensku, skúste voľné dni využiť na spoznávanie slovenských miest. Ak moc nepoznáte naše hlavné mesto, odporúčame pozrieť práve Bratislavu. Aj počas leta si môžete vybrať atraktívne podujatia v Bratislave.

Okrem nich odporúčame navštíviť hlavne Bratislavský hrad a záhrady pri ňom, Michalskú bránu, kde nájdete dokonca aj múzeum a samozrejme pozrite si aj historickú časť mesta, kde nájdete aj svetoznámu sochu Čumila, pri ktorom sa fotia všetci zahraniční turisti.

Okrem Bratislavy odporúčame pozrieť aj Trenčín a Trenčiansky hrad, Žilinu a jej povestné arkády  a laubne, Banskú Štiavnicu s nádhernou botanickou záhradou a Baníckym múzeom v prírode, ale aj Košice s Dómom sv. Alžbety.

Slovenské mestá sú krásne. Odporúčame pozrieť tie najznámejšie mestá s bohatými kultúrnymi pamiatkami. Odporúčame kúpiť stieraciu mapu Slovenska a spoznávať všetky významné slovenské mestá.

Turistikujte a cvičte

V letných mesiacoch odhaľujeme najviac zo svojho tela a práve preto by sme mali čím skôr začať pracovať na svojej postave.

Ak sa okrem vzdelávania v cudzom jazyku a spoznávaní slovenských miest chcete venovať aj iným aktivitám, odporúčame turistikovať a cvičiť. Zaobstarajte si kvalitnejšie fitness oblečenie a nájdite si cviky, ktoré budete môcť robiť aj v pohodlí svojho domova, či na záhrade.

Čo sa týka turistiky, dôležité je hlavne nepodceniť počasie a svoje schopnosti. Ak ste doposiaľ nechodievali moc na turistiku, vyberajte si skôr ľahšie túry.