Poradňa

4 dôležité pravidlá pri kompletnej rekonštrukcii bytu 

Kompletné rekonštrukcie nehnuteľností realizujeme po dôkladnom plánovaní a samozrejme aj po dôkladnom šetrení financií. Povedať vopred, koľko asi vyjde celá rekonštrukcia, nedokáže nikto. Približný odhad sa však dá stanoviť.

Ak vám vybavenie vašej domácnosti už prestáva slúžiť a plánujete komplet celú rekonštrukciu bytu, na ktoré dôležité veci by ste pri rekonštrukcii nemali zabudnúť?

1. Výber kvalitnej podlahy

Pod kompletnou rekonštrukciou si mnohí predstavujú aj výmenu podlahy. Ak uvažujete o výmene podlahy, vyberte si kvalitnejšiu vinylovú podlahu. Je to síce lacnejšia podlaha ako drevená, avšak je odolná voči poškodeniu a vytopeniu, je vhodná na podlahové vykurovanie a nie je problém s výmenou poškodenej lamely.

Pri výbere podlahy zvážte aj farebné prevedenie. Ak plánujete ponechať nábytok, výber farebného prevedenia prispôsobujte predovšetkým zostávajúcemu nábytku. Nezabúdajte, že nábytok a podlahy nesmú byť v rovnakom farebnom prevedení, aby nesplývali.

2. Včasná objednávka nového nábytku

Ak si chcete kúpiť nové kuchynské stoličky, obývaciu stenu, sedačku, či šatníkovú skriňu, nábytok objednávajte vopred. Nechávať si kúpu nábytku na poslednú chvíľu by vám mohlo skomplikovať celú rekonštrukciu. Už pri objednávaní vám povedia, kedy vám približne bude dovezený nábytok a podľa toho sa potom zariadíte.

3. Náhradné ubytovanie

Pri dispozičných zmenách a väčších stavebných úpravách vám odporúčame zabezpečiť si náhradné ubytovanie. Viete si predstaviť, že by ste bývali v byte, v ktorom sa prerába jadro, znižujú stropy, alebo búrajú priečky?

Náhradné ubytovanie si zabezpečujte vopred. Poproste rodinu, poprípade známych.

4. Upozornenie obyvateľov paneláku

Nie je to síce povinnosť, ale odporúčame vám upozorniť ostatných obyvateľov paneláku na prípadný hluk. Ak ste si najali stavebnú firmu, viete, koľko budú u vás. Napíšte termín rekonštrukcie a oznam vyveste ideálne na vchodové dvere. Takto sa vyhnete zbytočným konfliktom a nikdy neviete, či sa susedia nebudú sťažovať napríklad na zvýšenú prašnosť, zaprášané parapety, špinavú podlahu vo vchode a podobne.

Rekonštrukciu bytu si plánujte v predstihu a nezabúdajte si vopred rezervovať termín dovozu nového nábytku a termín u stavebnej firmy.

Chcete byť naozaj šťastní? Tu je návod dvoch úspešných minimalistovKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *