Poradňa

4 základné kroky pred dovolenkou pri mori

Aj keď sa nám prednedávnom začal druhý prázdninový mesiac, mnohé rodiny sa ešte len pripravujú na letnú dovolenku pri mori. More je pre mnohé rodiny predstava dokonalej dovolenky. Sú však aj prípady – rodiny, ktoré nemajú záujem o letné dovolenky pri mori a radšej uprednostňujú dovolenku v horách.

Ak vás ale čaká letná dovolenka pri mori, nezanedbajte prípravu, pretože ak si zabudnete dôležité veci, bez ktorých vám neumožnia odletieť a bez ktorých by ste nevydržali ani jeden deň, príjemný pocit z dovolenky sa vytratí. Možno vám to príde zbytočné pripravovať sa v predstihu, ale ak to tak urobíte, máte istotu, že nič nezabudnete.

Kontrola platnosti dokladov

Viacerým rodinám nebolo umožnené odcestovať do zahraničia, pretože niektoré dôležité doklady, ktoré potrebujú, mali skončenú platnosť. V niektorých krajinách dokonca aj po návrate z dovolenky musí platiť cestovný doklad (pas alebo OP) niekoľko mesiacov. Ak ste si zajednali last minute, alebo máte dovolenku zajednanú už pár mesiacov, vždy si skontrolujte platnosť dokladov a zistite si, koľko musí platiť cestovný doklad po návrate z dovolenky.

Pozor na váhový limit

Každá letecká spoločnosť má stanovený maximálny váhový limit, ktorý musia klienti splniť. Odporúčame vám vždy po zbalení odvážiť si cestovné kufre a zistiť celkovú hmotnosť. Takto si budete môcť redukovať váhu ešte doma a vyhnete sa prehadzovaniu batožiny priamo na letisku. Pri príručnej batožine si dávajte pozor na rozmery batožiny.

Nezabudnite na lieky

Práve lieky by mali byť zbalené ako prvé. Ak niekto z vašej rodiny berie pravidelne nejaké lieky, je nutné sa nimi zásobovať ešte pred dovolenkou. Lieky na predpis by ste len ťažko zháňali v zahraničí.

Okrem liekov, ktoré musíte povinne brať, si nezabúdajte pribaliť aj lieky na zápchu, hnačku, kvapky do nosa, krémy na popálenú kožu, krém na uštipnutie hmyzom, ušné a očné kvapky a samozrejme aj klasické tabletky proti bolesti.

Čo keď cestujeme autom?

Ak cestujete na letnú dovolenku k moru autom, dajte si auto skontrolovať v servise. Takto odhalíte prípadné poruchy ešte skôr a predídete tak zbytočným komplikáciám na dovolenke. Pred dovolenkou vám odporúčame zaobstarať si nový imobilizér.

Jedná sa o špičkový zabezpečovací systém, ktorý vám pomôže ochrániť vaše auto pred prípadnými zlodejmi.

Letíte prvý raz? S DALITO to dáte až do lietadla


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *