Česká republika

69% Čechov sa chce zaočkovať. 71% uznáva registrované vakcíny EMA

Podľa marcového prieskumu STEM, ktorý urobila agentúra pre Ministerstvo zdravotníctva ČR, 69 % respondentov je presvedčených o dôležitosti nechať sa zaočkovať. Záujem o očkovanie bol pritom začiatkom decembra iba 39 %.

71 % verejnosti si myslí, že je nutné, aby vakcíny používané v Českej republike schválila Európska lieková agentúra.

Stále vyššia preočkovanosť českej populácie a klesajúce čísla obetí ochorenia Covid-19 sa podľa ministra zdravotníctva Petra Arenbergera (nom. ANO) prejavujú na celkovo zlepšujúcej sa epidemickej situácii v krajine. Znižuje sa záťaž na zdravotný systém, klesajú denné prírastky nových nakazených i reprodukčné číslo R. Veľmi významným indikátorom  spomaľovania epidémie je aj pokles nových príjmov do nemocníc. Aktuálne je v nich 4888 pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19, z toho 1 131 je na JIP.


„Očkování proti COVID-19 je naší prioritou a jedinou cestou, jak se s pandemií vypořádat. Je proto nutné, aby k němu byla veřejnost nakloněna. Výzkum jasně ukazuje, že jsme na dobré cestě, “ povedal minister zdravotníctva ČR Peter Arenberger.

Celý prieskum agentúry STEM TU.

Sputnik V a ČR


Agentúra STEM/MARK pre denník MF DNES 7.4.2021 potvrdila, že záujem o očkovanie v krajine je taký veľký, že ľudia by si radšej nechali vpichnúť Sputnik V, akoby na vakcínu mali čakať mesiace. Viac o prieskume TU.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *