Správy

… aby deti nezomierali v rozhorúčených autách

Máj bol podľa Slovenského hydrometeorologického ústav (SHMÚ) na niektorých miestach Slovenska najmenej slnečným májom od roku 1961. Mesiac vyhodnotili meteorológovia ako výnimočne chladný a upršaný.

Na dnes síce podľa stránky SHMÚ upozorňujú odborníci, že v okresoch Trebišov, Michalovce a Sobrance je večer zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok s krúpami, ale aj dnes nás teplomer skúša a aj ďalej bude.

Veď už včera bol na viacerých miestach nielen na Slovensku, ale aj v Česku prvý tropický deň, teda deň s maximom dennej teploty vyšším ako 30 stupňov Celzia. Meteorológovia očakávajú horúčavy aj v najbližších dňoch.


Dalito na nemenné tragédie radšej upozorňuje dopredu. Aby sme si rýchly prechod do tropických dní čo najskôr uvedomili a v odparkovaných autách nenechávali zamknuté deti a ani zvieratá. Aby sme ani raz počas tejto sezóny nemuseli uverejňovať tie šialene smutné správy, že niekto v rozhorúčenom aute zomrel.

Prosím, nech  sú vám nižšie uvedené linky mementom, aby ste nikdy svoje nielen dieťa, ale nič živé, nenechávali počas horúčav v aute, najlepšie naozaj nikdy. Dieťa a zviera nemajú šancu v rozhorúčenom aute prežiť.

Upozorňujeme na to radšej skôr, napriek tomu, že dnes ku žiadnej tragédii našťastie nedošlo. Aby sme potom nemuseli písať aj takéto stĺpčeky.

Iba naozaj rýchly prehľad toho, čo sa v rozhorúčených autách odohralo za posledný rok. Je toho plný internet. Uverejňujeme iba zopár linkov. 

V rozhorúčenom aute pred trstenskou nemocnicou zomrelo dieťa

POZOR! Systém zamkol dieťa v rozhorúčenom aute


Hrozná tragédia! Dcérka zomierala v rozhorúčenom aute

Šokujúci prípad zo Senca: V rozhorúčenom aute kričalo dieťa

Ďalšie opustené dieťa v rozpálenom aute: Rodičia išli v Trenčíne nakupovať, hrozivé minúty záchrany

Smrť dieťaťa v rozhorúčenom aute

Američanka, ktorej deti zomreli v prehriatom aute, dostala 20-ročné tresty

Veterinár: „Na to netreba mať vysokú školu, že zviera beh v horúčave nezvládne!“


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *