Aby rekonštrukcia bytu vydržala roky, sú potrebné kvalitné materiály

Dalito.sk/ilustračné foto: Friends Stock / Shutterstock.com
PR -

Ak práve rekonštrukcie nepatria k vašim záľubám, zrejme si pri každej prerábke bytu poviete, že by ste chceli mať na niekoľko rokov pokoj. To sa samozrejme docieliť dá, ale dôležité je použitie materiálov, ktoré dokážu niekoľko rokov skutočne vydržať.

Nielen kúpeľňa, ale aj kuchyňa dostáva zabrať

Obzvlášť to platí pre tie časti vašej domácnosti, ktoré sú najčastejšie vystavované rôznym vplyvom, ktoré môžu oslabovať použité materiály, či nešetrnému zaobchádzaniu. To platí aj pre kuchyňu a hlavne kuchynskú linku.

Jedným zo spomínaných vplyvov, ktoré dajú „zabrať“ každému materiálu, je voda. Aj keď v kuchyni spravidla nebýva taká vlhkosť aká môže byť v kúpeľni, kuchynský drez je vystavovaný často extrémnym zmenám teplôt. Zároveň, keďže v ňom umývame riad, nie je núdza o rôzne nečistoty a z toho vyplývajúce baktérie, ktoré sa môžu na dreze usadiť.

Dôležité je preto, aby bol drez vyrobený z materiálu, ktorý je odolný a zároveň sa ľahko udržuje jeho čistota. A presne tieto podmienky spĺňajú kvalitné nerezové drezy. Tie totižto odolajú hrdzaveniu a spomínaným extrémnym teplotám a naviac je nerezový povrch bez pórov, vďaka čomu sa jednoducho postaráte o čistotu a dokonalú hygienu takýchto drezov. Nehovoriac o tom, že si udržia pekný vzhľad aj po rokoch a hodia sa takmer do každej kuchyne.

Najtvrdšia a najodolnejšia pracovná doska

Ani kuchynská pracovná doska však nie je časť kuchyne, pri ktorej by ste mohli odfláknuť výber vhodného materiálu. Keď potrebujete rýchlo pripraviť chutný obed, nemôžete predsa dávať prehnaný pozor na zariadenie vašej kuchyne. To by malo odolávať samé o sebe.

A práve najvyššiu odolnosť a tvrdosť získate s kamennou pracovnou doskou. Aby to však nebolo len o funkčnosti, pracovné dosky z kameňa vynikajú svojim nadčasovým a luxusným vzhľadom, ktorý posunie vašu kuchyňu na vyššiu úroveň.

Váš byt je v top stave, ale o bytovom dome sa to povedať nedá?

Aby dojem z vášho bývania nekazili spoločné priestory bytového domu aj o tie by malo byť patrične postarané tak, aby nový, či vynovený panelák vyzeral a fungoval čo najlepšie dlhé roky. Ak preto vo vašom bytovom dome „viaznu“ základné služby ako upratovanie, zimná údržba, či starostlivosť o výťahy, nenechajte to len tak.

Spolu s rovnako nespokojnými susedmi iniciujte rýchlu výmenu správcu bytového domu predtým, ako sa váš bytový dom začne rozpadať pred vašimi očami kvôli nečinnosti vášho aktuálneho správcu. Dobre si však predtým zistite názor susedov. Na takúto výmenu totižto budete potrebovať hlasy nadpolovičnej väčšiny všetkých majiteľov.