Stĺpčeky

Aj keď je to šokujúce, obludné a ohavné, Boh to nezametie pod koberec

Ján Kuciak nie je patrónom všetkých novinárov, ako ho údajne v komunikácii Threema označil Marian Kočner. Ján Kuciak svojou prácou a obetou dosiahol oveľa viac. Stal sa patrónom nás všetkých. Kopol do osieho hniezda, čo ho spolu so snúbenicou stálo život.

My všetci sme žili svoje obyčajne životy a s údivom sme sledovali všetky kauzy, ktoré otriasali našou krajinou. Nadobudli sme pocit, že sa ale nič nedeje. Že spravodlivosť spí. A to sme vlastne nemali ani šajnu, čo za veci sa to v našom sultanáte vôbec odohrávali.

Vražda Jána a Martiny nás mala zastrašiť. Ale nestalo sa tak. Občianska sila dosiahla nevídané veci.


Aj napriek marazmu sa veci pohli. Odkaz Jána Kuciaka v súčasnosti zrejme nedá spávať mnohým vysokopostaveným ľuďom v našej krajine. Akýsi sultanát, štát v štáte, ktorý tu roky intenzívne budovali, a vďaka ktorému sa snažili zabezpečiť si blahobyt a beztrestnosť, sa im rúca ako domček z karát.

Ich veľkovezír je vo väzbe a všetka špina a obludnosť, ktorú tak rád na svoju šľachtu zbieral, sa derie na svetlo.

Je veľmi dôležité, aby sme sa o tom všetkom dozvedeli. Aj keď je to šokujúce, obludné a ohavné. Pretože Ján a Martina sa nám to snažili povedať. Chceli Slovensko urobiť lepším. Ale brutálne ich umlčali. Boh to však nezametie pod koberec. Pretože pravdu, človečinu a lásku nezabiješ. Aj keby niekto, si, akokoľvek chcel.

Dôverníčka Kočnera, Zuzana Piussi: „Názov filmu UKRADNUTÝ ŠTÁT nie je prehnaný.“

 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *