Zdravie

Aj lekári v prvej línii si už oddýchnu ako ľudia

Výrobca nábytku, dodávateľ spotrebnej elektroniky a banky vybavili novým nábytkom a spotrebičmi oddychovú zónu lekárom Oddelenia infektológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica.  

Lekárom, starajúcim sa o pacientov s ochorením Covid 19, ale aj inými infekčnými ochoreniami sa rozhodli spríjemniť oddychové priestory a darovali im nový nábytok a spotrebnú elektroniku.

Lekári oddelenia infektológie, ktorí sa starajú o pacientov s Covid -19 už majú kde oddychovať/Foto: FNsP F. D. Roosevelta

Priestory, kde sa lekári denne stretávajú na sedeniach a rozhodujú o ďalšej liečbe, ale aj trávia prestávky sú zariadené novými kresielkami, sedačkami,  skrinkami  ale aj chladničkou a kávovarom.


„Oddelenie infektológie sídli v starom nemocničnom areáli na druhom konci mesta, ako zvyšok nemocnice a pri renováciách priestorov pre personál príde väčšinou na rad neskôr ako iné oddelenia. Preto nám pomoc prišla veľmi vhod a celý kolektív lekárov sa zo zmodernizovaného priestoru tešíme a úprimne zaň ďakujeme,“ uviedla Diana Vološinová, primárka oddelenia infektológie.  

„Nesmierne si vážime a zároveň vyjadrujeme hlboký obdiv všetkým lekárom a zdravotníckemu personálu oddelenia infektológie v tomto náročnom období. Sme si vedomí toho, že často musia siahnuť nad hranice vlastných síl a aj toho aký je pre nich aspoň krátky oddych dôležitý.  Sme radi, že sme mohli prispieť k vynoveniu oddychovej zóny a veríme, že sa im v nej podarí pri dobre kávičke načerpať  energiu potrebnú pri zvládaní ďalších náročných úloh,“ vyjadrila sa Eva Rezníková, marketingová riaditeľka jedného zo sponzorov.

Lekári oddelenia infektológie, ktorí sa starajú o pacientov s Covid -19 už majú kde oddychovať/Foto: FNsP F. D. Roosevelta

„Je pravdou, že pri obmedzenom rozpočte investujeme zdroje najmä do prevádzok, kde sa poskytuje zdravotná starostlivosť pacientom, teda lôžkových oddelení, ambulancií, výmeny zdravotníckej techniky a operačných sál. Na výmeny nábytku v kancelárskych priestoroch a zázemí pre personál nie je financií nazvyš. Preto si dar od oboch spoločností veľmi ceníme a ďakujeme im, že prispeli k zlepšeniu komfortu našich zamestnancov,“ doplnila Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka nemocnice.

Lekári oddelenia infektológie, ktorí sa starajú o pacientov s Covid -19 už majú kde oddychovať/Foto: FNsP F. D. Roosevelta

„Vieme, že nasadenie lekárov a zdravotníckeho personálu infektológie počas pandémie, ale aj mimo nej je veľké. Preto sme veľmi radi, že sa nám pre nich podarilo vybaviť miesto, kde budú môcť načerpať sily a oddýchnuť si. Veríme, že to veľmi ocenia,“ uviedla Lucia Luptáková, PR manažérka banky.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *