PR články

Aj o nehode na parkovisku by mala vedieť vaša poisťovňa

Nehody sa vodičom nevyhýbajú ani na parkovisku. Nie je to síce cesta, ale ak sa stane nehoda, platia tu rovnaké pravidlá. V prípade, že škoda na oboch vozidlách presiahla sumu 4 000 €, prišlo k zraneniu osoby alebo bola poškodená aj dopravná značka, zvodidlá alebo iné verejné zariadenie, ide o nehodu a máte povinnosť zavolať políciu.

Ak verejné zariadenie poškodené nebolo, škoda na autách nepresahuje spomínanú sumu a nikto nebol zranený, ide o škodovú udalosť. V takom prípade musíte políciu zavolať vtedy, ak sa s druhým vodičom neviete dohodnúť, kto je za škodu vlastne zodpovedný.

Malé ťuknutie môže byť veľká vec

Stať sa môže aj to, že na parkovisku niekomu nechtiac poškodíte auto. Nezáleží pri tom na tom, či ste spôsobili len malé ťuknutie či škrabanec, alebo ste spôsobili väčšiu škodu. Ak majiteľ auta nie je v tom čase nablízku, nestačí za stieračom len nechať lístok s vaším telefónnym číslom. V takejto situácii určite privolajte políciu, ktorá kontaktuje majiteľa poškodeného vozidla.

Ak by ste z miesta nehody jednoducho odišli, hrozilo by vám obvinenie za útek z miesta nehody. Za tento priestupok môžete dostať pokutu vo výške 300 – 1 500 € a tiež vám môžu odobrať vodičské oprávnenie minimálne na jeden rok. Tieto opletačky za to naozaj nestoja, hlavne, ak máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Škoda, ktorú ste spôsobili, bude následne hradená z vášho poistenia.

Takúto nehodu tiež zachráni PZP

Nehody na parkovisku sú ďalším dôkazom, prečo sa oplatí vždy hľadať výhodné PZP. Výber a uzatvorenie povinného zmluvného poistenia je pritom jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Stačí navštíviť stránku pre online porovnanie cien PZP a výhodné poistenie môžete mať za pár minút.

Potom stačí už len smelo nastúpiť do auta s vedomím, že ak pri cúvaní alebo otváraní dverí nechtiac poškodíte iné auto, oprava škody nepôjde z vášho vrecka.

Oplatí sa poistenie zodpovednosti za škodu pri ceste do zahraničia?Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *