PR články

Aj v bežných obchodoch, ako je Kaufland, nájdete zdravé potraviny za priaznivú cenu. Aj bez gluténu a laktózy

Chcete sa stravovať zdravo, ale máte dojem, že je to nad možnosti vášho rozpočtu? Nemusíte chodiť do drahých špecializovaných obchodov, aj v bežných reťazcoch sa dá nakupovať zdravo a za prijateľné ceny.

Naša strava by mala byť rozmanitá, bohatá na vlákninu a vitamíny. Preto na tanieri nesmú chýbať ovocie a zelenina. A odkiaľ by mala byť, ak nie zo Slovenska? Práve tak máte istotu, že plody neprecestovali tisícky kilometrov a neboli odtrhnuté nezrelé.

Z rovnakého dôvodu by ste mali uprednostňovať sezónne ovocie a zeleninu – nie sú v nich zbytočné chemikálie na udržanie dlhej čerstvosti. Namiesto španielskych jahôd si na jeseň radšej doprajte slovenské jablká či tekvicu… V Kaufland letáku nájdete hneď na dvoch stranách ponuku ovocia a zeleniny priamo zo Slovenska.

Bezgluténové a bezlaktózové

Podobným pravidlom sa riaďte aj pri výbere mäsa a mäsových výrobkov. Pri šunkách, salámach, párkoch či klobáskach by vás okrem ceny mal zaujímať aj obsah mäsa vo výrobku. A hoci sa vysoký podiel mäsa odrazí aj na vyššej cene, vždy sa dá nájsť na niektorý z kvalitných produktov zľava. Slovenské mäso musí spĺňať prísne normy a nemusíte sa obávať rôznych afér, ktoré majú za sebou niektoré výrobky z iných krajín. Prečítajte si, čo má od štvrtka nové v ponuke Kaufland leták a nakúpte zdravo a výhodne.

Tí, ktorí trpia alergiami a intoleranciami, majú výber potravín značne obmedzený. Okrem krajiny pôvodu a ceny je pre nich zásadné aj zloženie výrobku. Práve pre týchto ľudí má Kaufland v ponuke bezgluténové a bezlaktózové výrobky pod názvom K-free. Ide o 14 bezgluténových a 11 bezlaktózových produktov, ktoré sú cenovo veľmi výhodné – napríklad jogurty, plnotučné mlieko, lahodné zmesi na pečenie, alebo rôzne druhy chutného pečiva K-free.

Ako ušetriť

Bez ohľadu na to, čo sa chystáte dať na tanier, vždy si preverte, odkiaľ tieto potraviny pochádzajú, aké je ich zloženie a koľko kilometrov do predajne cestovali.

Ak chcete ušetriť, jedálniček tvorte podľa sezóny a zľavnených ponúk v letákoch. Ak vám domov nechodí aktuálny Kaufland leták, je tu jednoduché riešenie – prečítajte si ho online! Nájdete ho napríklad na stránke www.kimbino.sk.

Ak si do mobilu stiahnete aplikáciu Kimbino, budete ho mať vždy so sebou a kedykoľvek poruke.

Je pre vás „bio“ píliš drahé? PoradímeKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *