Aj vláda Matoviča sa raz musí zodpovedať pred súdom. Za umieranie ľudí

dalito.sk/Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas videosamitu lídrov EÚ 19. 6. 2020/foto: ÚV SR

Kamaráti mi teraz hovoria, že som mala vo všetkom pravdu. Že som Sibyla, ktorá na všetko upozorňovala dostatočne dopredu, až sa to nakoniec stalo. Na Slovensku sa rozbehlo Bergamo. Dokupujeme už chladiarenské boxi.

Od marca 2020 upozorňujem na to, ako sa slovenská vláda beznádeje, neskôr nádeje diletantsky správa k najväčšej hrozbe od druhej svetovej vojny. Ako na jar umelo skresľovali covidové čísla v akejsi pomyslenej chorej Covid olympiáde. Ako dodnes málo testuje, ale drzo pritom nezabúdala cez hranice odkazovať iným, ako málo testujú.

Ako si vláda pomýlila svoje poslanie, chrániť svojich občanov pred nebezpečným vírusom, ktorý sa však s príčetnou vládou dá zvládnuť. Je to vírus, všade na svete. Len slovenská vláda je schopná sa politicky porovnávať so Severnou Kóreou, lebo však aj “tam to zvládajú”. Je hrozné sledovať, ako už vláde ide o politické body a nie životy.

Umelo nám mesiace predsúvajú akože odborníkov, vraj elitných, pritom tí naozaj elitní sú nevypočutí až osočovaní.

Ak si niekto myslí, že mám dnes z toho radosť, že prišlo na moje riadky, že Slovensko sa stalo na svete krajinou s najväčším počtom hospitalizovaných na počet obyvateľov, tak je hlupák. Rovnako, ak si ešte dnes niekto myslí, že vláda Igora Matoviča robila a robí maximum v boji s Covidom. Nie, robí len to, čo jej politicky vyhovuje a vôbec ich nezaujíma, ako z tohto slovenského Bergama von. Politický boj je stále na prvom mieste.

Sledujem vývoj na Slovensku a je mi nesmierne smutno, že prišlo na všetko o čom som písala mesiace a za čo ma dokonca niektorí posielali do plynu. Mrazí ma z vyjadrenia SaS, že treba na Slovensku postaviť poľnú nemocnicu. Mrazí ma preto, lebo už mala dávno stáť, kým sme prstom ukazovali na české (že, pani Remišová) a okrem toho to podporuje aj Sulík. Takže budeme radi, ak ju Matovič vôbec povolí, lebo Sulík.

Je to šialené, kde to až s diletantstvom a politikárčením Matovič a jeho ministri za OĽaNO dopracovali. Aj Za ľudí, keď Remišová miesto toho, aby týždne poukazovala na to, že české Bergamo už má poľné nemocnice, miesto toho, aby to politicky zneužívala, mala trvať na tom, aby taká nemocnica už stála aj na Slovensku aj keď nevyhrievaná. Aj keď si už dnes neviem ani predstaviť, kto by v nej vlastne robil.

Že za to môžu iba Kotlebovci a iní, ktorí boli na námestiach? Tomu snáď už dnes verí naozaj iba ten, kto si na internete ani nevie nechať preložiť text v inom cudzom jazyku z príčetnej rozvinutej krajiny.

Matovič sľuboval Slovensko – ostrov Nádeje. Už 14. apríla 2020, kedy som sledovala takmer celý Covid svet som upozorňovala, aby to nakoniec nebol ostrov Beznádeje.

Slovenská vláda vírus mimoriadne až trestne podcenila a podceňuje dodnes. Sama som zvedavá, ako bude Slovensko prosiť o zahraničnú pomoc a pritom bude mať lyžiarske strediská plné ľudí. Je mi z toho nesmierne smutno, že slovenská vláda je len obrazom pomýlenej väčšiny, ktorá to celé dodnes nepochopila. Verím už iba v jedno. Vo vlastný pud sebazáchovy a vlastný zdravý rozum. Viem, že to nedopadne dobre, lebo už sme ten správny čas na prípravu boja proti vírusu premeškali. Už týždne prosím priateľov, aby nikde nechodili, aby žili vo vlastných bublinách, v ktorej žijem ja od marca 2020 a vďaka ktorej som sa bezpečne presunula na Vianoce k deťom do Nórska. Do krajiny s príčetnými politikmi a najmä skutočnými odborníkmi. Nielen s titulmi pred menom a za menom, ktoré nakoniec doma ukázali, že sú na dve veci.

A verím ešte v spravodlivosť. Áno aj na Slovensku a verím, že raz naozaj za tie životy, pod ktoré sa diletantstvom podpísala vláda nádeje a jej “elitní odborníci”, ktorú som volila aj ja, raz budú stáť pred spravodlivým súdom a zodpovedať sa za životy ľudí. Napríklad, že za takmer rok pandémie ani len náznakom nemocnice nepripravili. A boží súd to nebude. Lebo ak ste si nevšimli, Matovič už pri mŕtvych neplače. Robí si už len PR, svoju politiku a zabáva sa… Je mi Slovenska veľmi ľúto, veľmi. Fico mi ho rozkradol, Matovič ukradol.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  

1 reakcie na Aj vláda Matoviča sa raz musí zodpovedať pred súdom. Za umieranie ľudí

  1. Zodpovednosť za šírenie vírusu majú ľudia a nie Matovič (vláda). Testovanie je len info o počte nakazených a k pocitu bezpečia nemá ako prispieť. Pocit bezpečia može prísť len z toho že keď idem do mesta, MHD a pod. tak je tam minimum ľudí a všetci majú rúška.
    Keď je požiadavka vlády izolovať sa a nosiť rúška, tak Orava a východ SR má ako následok vysoké počty nakazaných lebo je tam norma kašľať na pravidlá – veď sa nikto nedíva. Po vianociach platí aj pre BA, lebo prečo by sa obmedzovali v kontaktoch keď sú vianoce.
    Za umieranie ľudí pôjdu pred súd ľudia – všetci tí, čo nedodržiavajú pravidlá. A štekajú na Matoviča že si dovoľuje ich obmedzovať.