Ako ochrániť priestory vašej firmy pred neželaným vniknutím

Dalito.sk/ilustračné foto: Fotosenmeer / Shutterstock
PR -

Chrániť si svoj majetok, to je zrejme pre každého úplne prirodzené. Teda ak zrovna nepatríte medzi tých, ktorí neriešia ani, keď im zmizne 50 000€. Pre väčšinu sú však dôležité aj oveľa menšie sumy, či predmety s menšou hodnotou.

Nemusíte byť výnimočne materiálne založený, aby ste si chránili svoj majetok

Nie je preto ničím výnimočným, že na zabezpečenie domácnosti používame kvalitné bezpečnostné dvere aj vtedy, keď najdrahšou vecou, ktorú v rodine máme, sú krásne diamantové náušnice. Ani tie totižto nestoja tak málo, že by bežný človek len mávol rukou nad ich krádežou. Aj napriek tomu, že náušnice, či podobné predmety sú pre život nepodstatné a stať sa môžu aj horšie veci.

Ak ostaneme v hmotnej rovine a teda nebudeme brať do úvahy napríklad zdravie nás a našich blízkych, na majetku obzvlášť záleží, keď podnikáte a majetok firmy je zdroj vašej obživy. Vtedy je to v podstate všetko, čo máte.

Ako najlepšie odhaliť páchateľa? Pristihnúť ho pri čine. A k tomu vám pomôže EZS

V takomto prípade je zabezpečenie firemných priestorov ešte o kus dôležitejšie ako zabezpečenie domácnosti, keďže v prípade krádeže, či poškodenia tohto majetku sa môže ľahko stať, že človeka nemá čo živiť. Preto sa rozhodne pri ochrane vášho majetku nespoliehajte len na lacné plastové vchodové dvere.

Ak chcete zabezpečiť sídlo firmy, nemali by ste váhať ani nad kvalitnou elektrickou zabezpečovacou signalizáciou (skrátene EZS). Tá totižto dokáže včas vyhodnotiť narušenie objektu a čo je rovnako dôležité, upovedomiť o tom vás, či zodpovednú osobu.

To sa deje pomocou ústredne, na ktorú sú napojené rôzne detektory, ktoré monitorujú strážený objekt. Môžu reagovať na pohyb, rozbitie skla a rôzne iné podnety. V prípade, že dôjde k narušeniu objektu, ústredňa to signalizuje napríklad pomocou sirén, či rôznych komunikátorov, ktoré dokážu správu o takomto narušení odoslať vybranej osobe. To umožňuje včasnú reakciu, ktorá je dôležitá, ak má byť páchateľ prichytený priamo pri čine.