Problémy s akné? Ak sú menej závažné, vie vám pomôcť more aj med

PR -

S rôznymi kožnými problémami sa za život stretne asi každý. Nie vždy ide o niečo vážne a často ide „len“ o estetický problém, ale aj estetické problémy dokážu strpčovať život. Napríklad ak hovoríme o akné.

More nie je len o relaxe

Aj keď akné sa považuje za pubertálne ochorenie, výnimkou nie je jeho výskyt ani v dospelosti. Príčin jeho vzniku môže byť veľa, ale našťastie existuje aj viacero metód ako sa ho účinne zbaviť.

Vedeli ste napríklad, že na akné vplýva pozitívne aj pobyt pri mori? V mori sa totižto nachádza síra  a horčík, ktoré pomáhajú pri rôznych kožných problémoch. Obzvlášť pri akné je pobyt pri mori skvelým doplnkom k liečbe, keďže slnko a morská voda vysušujú pleť a určite dobre viete, že akné vzniká pri tvorbe príliš veľkého množstva mazu. Dovolenka na Cypre tak nemusí byť len o relaxe, ale aj o boji s akné.

Med s výraznými protizápalovými a antibakteriálnymi účinkami

Samozrejme, záleží aj od toho aké závažné prejavy akné máte. Pri menej závažných prejavoch vám môže pomôcť aj zdravý manuka med, vďaka jeho protizápalovým a antibakteriálnym účinkom.

Používať ho môžete dvojakým spôsobom: ako čistiaci prostriedok alebo ako masku. Aj keď alergické reakcie na manuka med sú zriedkavé, na začiatok by ste mali skúsiť votrieť si malé množstvo tohto medu na predlaktie a zistiť tak, či nebudete pociťovať svrbenie, či inú reakciu.

S vážnejšími prejavmi sa obráťte na lekára

Aj keď každý by bol určite rád, keby sa dali problémy s akné vyriešiť pobytom pri mori alebo aspoň podomácky medom ak máte závažnejšie prejavy, rozhodne neignorujte potrebu navštíviť špecialistu. A tým nemyslíme vašu obľúbenú kozmetičku, nech je akokoľvek skúsená.

Vážnejšie prejavy akné sú „prácou“ pre kožnú ambulanciu v Piešťanoch. Lekár vám bude vedieť ponúknuť to najlepšie riešenie vášho problému, takže budete mať istotu, že sa dopracujete k najlepším výsledkom.

ilustračné foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com