Ako rýchlo začať podnikať a rozbehnúť vlastnú spoločnosť?

ilustračné foto: LDprod / Shutterstock.com
PR -

Začať podnikať je často obrovským krokom do neznáma. Nemyslíme to teraz len z pohľadu toho, že ak ste vo svete biznisu nováčik, všetko bude pre vás nepoznané, ale aj z hľadiska toho, že nikdy dopredu neviete ako sa vám bude dariť.

Už zakladanie spoločnosti môže pôsobiť odstrašujúco

Ak ste však už pri písaní diplomovej práce boli stopercentne odhodlaní, že čo najskôr začnete s vlastným podnikaním, zrejme vám záleží na tom, aby sa vaše podnikanie rozbehlo čo najskôr. Na to však treba myslieť už od úplného začiatku.

Už samotný proces zakladania spoločnosti vám bežne zaberie aspoň dva týždne, keďže je potrebné vybaviť viacero záležitostí. Nehovoriac o prípadoch, keď chcete hneď vybaviť aj registráciu k DPH. Tento proces je zložitý a veľmi zdĺhavý, môže totižto trvať aj viac ako 3 mesiace (a nikto vám nedáva istotu, že túto registráciu po takej dobe aj získate). A aby toho nebolo málo, Daňový úrad môže vyžadovať zábezpeku v rôznej výške od 1 000 do 5 000 €.

Ak sa chcete tomuto vyhnúť, využite ponuku spoločností, ktoré poskytujú predaj platcov DPH. Môžete si tak odkúpiť účtovne „vyčistenú“ spoločnosť už registrovanú k DPH a začať podnikať už v priebehu niekoľkých dní.

Na marketing myslite čo najskôr

Samotné rýchle založenie alebo v uvedenom prípade skôr získanie vlastnej spoločnosti ešte neznamená, že všetko vám pôjde takto rýchlo. Začať podnikať je ešte ľahké, ťažšie je to s rozvojom svojej spoločnosti.

Určite by ste mali čo najskôr riešiť marketing, aby ste rozšírili povedomie o vašej spoločnosti medzi potenciálnych zákazníkov. Možnosti sú v tomto ohľade rôzne: môžete oblepiť krajinu billboardmi, nechať si pomocou výkonných termolisov nechať vyrobiť rôzne reklamné predmety alebo sa zamerať hlavne na online marketing, ktorý je vďaka dostupnosti a efektivite populárny aj medzi začínajúcimi spoločnosťami.