Ako sa doma cítiť čo najlepšie

Dalito.sk/Foto: Shutterstock.com - Africa Studio
PR -

Vaša domácnosť, vaše kráľovstvo. Doma by sa každý mal cítiť čo najlepšie, hneď po príchode by z vás mal opadnúť stres a vždy po prekročení prahu by ste mali pocítiť to známe teplo a atmosféru domova. Avšak, tento domov si musíte vytvoriť vy sami. Pohodlie, komfort a štýl je to, čím sa vám to podarí.

Hovorí sa, že muž dá žene dom a ona jemu domov. Nech u vás v rodine vytvára ten krásny domov ktokoľvek, podarí sa vám to len vtedy, ak budete vyberať kvalitné zariadenie i nábytok a dekorácie budú v súlade s vašim štýlom. Doplnenie interiéru o srdcu blízke predmety len podčiarkne rodinnú a domácu atmosféru.

Pohodlné sedenie

Miesto, kam sa po dlhom a náročnom pracovnom dni tešíte, je bezpochyby vaša obývačka, kde sa pohodlne usadíte do pohovky a užijete si chvíľu oddychu. Aby ste sa na vašej sedačke cítili príjemne, musí byť dostatočne veľká, aby ste si mohli vyložiť nohy, a tiež mäkká s pohodlným opieraním. Tie najmodernejšie pohovky sú vybavené polohovateľnými opierkami na hlavu či ruky, čo vám zvýši komfort pri sedení.

Pri výbere pohoviek do obývačky by vás malo zaujímať to, či je celočalúnená, alebo nie. V prípade, že sa chystáte umiestniť sedačku ku stene, v podstate vám nemusí vadiť, ak je zadná strana modelu čalúnená iným materiálom či vzorom, ako zvyšok sedačky. Ak však plánujete mať sedačku v priestore miestnosti, esteticky by to nevyzeralo dobre, a preto zvoľte model s celočalúnením. To znamená, že aj zadná strana má čalúnenie rovnaké ako je zvyšok sedačky.

Mnoho pohoviek má skvelú rozkladaciu funkciu, no nie je to pravidlom. Ak toto potrebujete, určite sa o tejto možnosti informujte. Rovnako tak majú niektoré modely pohoviek možnosť extra úložného priestoru, čo oceníte najmä v menších domácnostiach, kde sa každé miesto počíta. Takto jednoducho schováte sezónne veci či paplón pre hostí. Ani nebudete o odložených veciach vedieť, nezaberú vám viditeľné miesto. Zaujímať vás môže aj to, či je pohovka vyvýšená na nožičkách, alebo je umiestnená priamo na zemi.

Spoločné stolovanie

V mnohých rodinách chýba priestor na spoločné posedenie, kde sa stretnú všetci členovia domácnosti a strávia určitý čas spolu. Toto je dôležité na posilňovanie rodinných vzťahov, preto by ste tento priestor vytvoriť doma mali. Ideálnou možnosťou sú jedálenské stoly, za ktorými si celá rodina vymeníte zážitky z uplynulého dňa, naplánujete spoločný víkend či zaspomínate na poslednú dovolenku.

Ak nemáte v miestnosti dostatok priestoru pre veľký stôl, dobrou voľbou sú rozkladacie modely jedálenských stolov. Tento stôl zväčšíte podľa potreby, no v čase, kedy ho nevyužívate, zaberá menej miesta. Otázkou už len zostáva, či si vyberiete oválny, okrúhly, alebo hranatý tvar stolu, a aký materiál zvolíte. Podľa veľkosti stola potom môžete prispôsobiť počet stoličiek, ktoré okolo neho umiestnite. Nájdite prienik medzi štýlom a pohodlím.

Dekorujte do sýtosti

Ako sme už spomínali, rodinné teplo domova sa vám podarí dotvoriť aj rôznymi dekoráciami. Mimo zimy sa hodia do interiérov sezónne kvety, ktoré doslova rozžiaria miestnosť. Majte k dispozícii moderné a štýlové vázy, v ktorých sa budú kytice krásne vynímať. V zime sú vhodnou dekoráciou rôzne sviečky. Doplnenie bývania o rôzne predmety vášmu srdcu blízkych ako sú napríklad fotografie, trofeje či suveníry z ciest je tiež skvelým tipom, ako si zútulniť domov.

V prípade, že máte estetické cítenie, možno budete chcieť pri väčších sviatkoch, ako sú Vianoce, Veľká Noc či Valentín, ozdobovať váš interiér. Sezónne dekorácie sú skvelým tipom, ako sa naladiť na oslavy týchto dní a navodiť si aj doma sviatočnú atmosféru.

https://www.dalito.sk/ako-covid-19-zmenil-slovensko-starostlivost-o-domacnost-a-deti/