Ako sa spoľahlivo zabaviť počas dlhých zimných večerov?

ilustračné foto: Olesia Bilkei / Shutterstock.com
PR -

Aj keď so začiatkom zimy sa zvykneme tešiť na príchod Vianoc, minimálne jedna vec je na tomto období tak trochu depresívna. Nie, nehovoríme o nižších teplotách, ale na mysli máme čoraz kratšie dni a dlhšie noci.

Vyrazíte si s priateľmi zahrať šípky?

A tak sa stáva, že napríklad nadšenci pre turistiku musia pri chystaní sa na túru čoraz viac myslieť nielen na turistické Aku topánky, ale aj na zdroj svetla, ktorý využijú na začiatku túry pred východom slnka alebo podvečer v prípade, že sa nestihnú vrátiť ešte za svetla. Prípadne si musia vyberať kratšie túry.

Pre množstvo ľudí sú však chladnejšie počasie a skoršie západy slnka to, čo ich odrádza od aktivít vonku alebo ich aspoň obmedzujú. Ak sa to týka aj vás, určte nepohrdnete inšpiráciou pre trávenie voľného času vo vnútri.

Môžete napríklad vyraziť s partiou priateľov do vášho obľúbeného podniku a zahrať si šípky, biliard, stolný futbal, či inú „barovú“ zábavku. Ak vás podobné hry bavia, šípky sú zo spomenutej trojice najvhodnejšie na hranie v domácich podmienkach. Stačí vám elektronický, či sisalový terč, voľná stena a dostatok priestoru na hádzanie.

Spoločenské hry pre všetkých

Pre dlhé zimné večery strávené doma sú ešte vhodnejšie rôzne zábavné spoločenské hry. Tých je na trhu také obrovské množstvo, že vhodnú nájde prakticky každý. Mimochodom, podľa čoho si z tej záplavy spoločenských hier vybrať?

Prvoradý je vek hráčov. Ak hľadáte spoločenskú hru, ktorú budete hrať aj so svojimi deťmi, vyberajte podľa veku detí, aby hra pre ne nebola príliš náročná. Vy sa predsa len ľahšie prispôsobíte.

Koľko vás bude? A chcete spolupracovať alebo hrať proti sebe?

Dôležitý je samozrejme aj počet hráčov. Ideálne je vybrať si takú spoločenskú hru, ktorú môže hrať menší, aj väčší počet hráčov, aby našla využitie bez ohľadu na to, s koľkými ľudmi sa budete chcieť pri nej zabaviť.

Do tretice sa zamerajte na samotný druh spoločenských hier. Preferujete skôr kooperačné hry, v ktorých spolupracujete s ostatnými hráčmi pre dosiahnutie spoločného cieľa alebo radi súťažíte proti sebe? A čo tematika spoločenskej hry? Stačí si vybrať.