Ako si jednoduchým spôsobom spríjemniť vzhľad svojej spálne

Dalito.sk/ilustračné foto: Beauty Stock / Shutterstock.com
PR -

Zariaďovaniu spálne veľa ľudí neprikladá veľký význam. Veď sa tam len spí a návštevy nám tam nechodia. To však neznamená, že by ste sa v nej nemali cítiť komfortne a dobre. A dopomôcť vám k tomu môžu aj detaily.

Ide to aj bez veľkej rekonštrukcie

Väčšia pohoda v spálni, to nie je len záležitosť nových postelí a matracov 160 x 200. Aj celkový vzhľad vašej spálne môže prispieť k navodeniu lepšej atmosféry pred spaním a taktiež vám môže spríjemniť prebúdzanie.

Nemusíte však kvôli tomu kompletne rekonštruovať spálňu vrátane podlahy, nových hliníkových prechodových líšt a celého zariadenia. Želaný výsledok môžete dosiahnuť aj tým, že pozmeníte alebo pridáte nejaké detaily.

Pridajte do spálne rastliny, či kúpte nové textílie

Čo takto pridať nejaké izbové rastliny? Obzvlášť tie, ktoré dokážu čistiť vzduch, sú do spálne ako stvorené. Okrem toho pohľad na zelené odtiene rôznych rastlín upokojuje a pozitívne vplýva na ľudské zmysly.

Priam zázračne dokážu zmeniť vzhľad spálne rôzne textílie. Či už to bude nejaký koberček, nové obliečky, výrazný prehoz na posteľ, prípadne dekoračné vankúšiky, výsledný efekt v podobe vynovenej a útulnejšej spálne máte zaručený. Vďaka obrovskému výberu takýchto vecí budete môcť originálnym spôsobom prejaviť svoj štýl.

Prázdny priestor využite

A čo steny v spálni? Prídu vám prázdne a fádne? Nevadí, sú totižto ideálnym miestom, kde si môžete vystaviť svoje fotografie. Stačia vám na to jednoduché rámiky, kľudne v rôznych veľkostiach a samozrejme, nejaké pekné fotografie.

Čo ešte vo vašej spálni pôsobí prázdne? Ak sa to týka vašich nočných stolíkov, tie sú ideálnym miestom na to, aby ste na ne umiestnili nejaké dekorácie. Samozrejme, musíte si popritom nechať miesto na nočnú lampu, či priestor pre odloženie knihy, ktorú pred spaním pravidelne čítate.