Ako si zachovať mladistvý vzhľad aj po štyridsiatke

Dalito.sk/ilustračné foto: dimid_86 / Shutterstock.com
PR -

O kyseline hyalurónovej už zrejme počula nejedna dáma. V posledných rokoch sa na trhu objavilo niekoľko prípravkov, ktoré ju obsahujú. Zrejme všetky mali jednu vec spoločnú, sľubovali jemnejšiu, pevnejšiu a elastickejšiu pleť a mladistvý vzhľad.

Vyrovnajte nedostatok kyseliny hyalurónovej v tele a majte stále mladistvú pleť

A presne to užitočná kyselina hyalurónová robí. Naše telo ju produkuje aj prirodzene, avšak starnutím sa jej množstvo v našom tele znižuje. Zhruba okolo 45. roku života je jej syntéza dokonca polovičná oproti tomu, čo by naše telo potrebovalo.

Aj keď kyselina hyalurónová sa nenachádza len v koži, polovica jej objemu v našom tele sa práve v koži nachádza. A preto sa jej nedostatok prejaví v prvom rade na našej pokožke.

Tu prichádzajú na rad rôzne séra, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú. Vďaka nim môžete mať dokonale hydratovanú pokožku aj ak ste už vo veku, kedy sa môže prejavovať jej prirodzený nedostatok. To však nie je jediný spôsob, akým vám môže kyselina hyalurónová pomôcť dosiahnuť mladistvý a atraktívny vzhľad.

Majte pery ako z vašich najtajnejších snov

Na popularite totižto naberá aj aplikácia kyseliny hyalurónovej do pier. Takto aplikovaná zvýrazňuje kontúry pier, zdokonaľuje ich tvar a obrysy. Ak ste vplyvom starnutia zaznamenala poklesnuté kútiky úst, aplikácia kyseliny hyalurónovej vám tento prejav starnutia upraví a dodá mladistvejší vzhľad. Samozrejmosťou je zväčšenie objemu pier, takže si budete môcť dopriať veľké a plné pery, po akých ste vždy túžila.

Ak vás to zaujalo, zrejme sa pýtate, či je takéto zväčšenie bolestivé. Nemusíte sa však báť, pred samotným zákrokom sa na ošetrovanú oblasť aplikuje vrstva anestetického krému. Po zákroku, ktorý trvá približne 40 – 60 minút, sa môžu objaviť malé modrinky, prípadne opuch. Pretrváva to však len 1 – 5 dní a nijak vás to neobmedzí.

Nech si oblečiete čokoľvek, len ťažko vám uveria váš skutočný vek

Môžete si tak hneď „nahodiť“ krásne šaty a vyraziť si niekam do spoločnosti pochváliť sa svojimi novými zvodnými perami. Maximálne skúste byť zdržanlivá v športovej aktivite, tá sa odporúča o 7 dní.

Zatiaľ si aspoň môžete vyraziť na nákupy, napríklad aj nového športového oblečenia. Každopádne, vďaka kyseline hyalurónovej, či už v podobe hydratačného séra, alebo aplikáciou do pier, budete vyzerať mladistvo a úžasne. Nech si oblečiete čokoľvek od elegantných šiat až po kožené oblečenie na motorku.

Dôležité je dodať, že po zväčšení pier, po prvej aplikácii kyseliny hyalurónovej vydrží výsledný efekt 3 – 5 mesiacov. Každá ďalšia aplikácia však už 9 – 12 mesiacov, takže pre dlhodobo krásne pery vám stačí procedúru absolvovať zhruba raz ročne.