Poradňa

Ako vyzerať dôstojne na pracovnom stretnutí

Každý podnikateľ, ak chce napredovať, musí neustále kontaktovať potencionálnych klientov. Pravidelný kontakt s klientmi, či potencionálnymi klientmi si vyžaduje starostlivosť o svoj vzhľad.

Čo musíme urobiť pre to, aby sme vyzerali reprezentatívne na každom pracovnom stretnutí?

Vhodný výber outfitu

Základom pre reprezentatívny vzhľad je vhodný výber outfitu. Páni by mali nosiť moderné pánske obleky v rôznych farbách, najčastejšie však v kráľovskej modrej, v tmavej sivej,v svetlej sivej, či klasický čierny.

Muži to nemajú príliš komplikované. Stačí im investovať do pár kvalitných pánskych oblekov z nekrčivého materiálu, ktoré sú príjemné v každom ročnom období a stačí im len striedať kravaty, či pánske košele.

Čo sa týka košieľ, neodporúča sa ísť moc do výrazných farieb. Skôr sa odporúčajú viaceré odtiene bielej, napríklad smotanová, či slonovinová. Košele by mali byť skôr doplnené o zaujímavé detaily.

Nezabúdajte k pánskym oblekom dobre zladiť obuv. Ku kráľovskej modrej odporúčame hnedé elegantné pánske topánky, k čiernej zase čierne topánky.

Čo sa týka žien, tie by mali nosiť dámske kostýmy. Elegantné dámske saká, púzdrové sukne stačí doplniť štýlovými dámskymi blúzkami. Doladiť tento outfit môžete luxusnou brošňou a jemnou elegantnou kabelkou. Ku kostýmom stačí zladiť farebné lodičky a máte dokonalý outfit nielen do práce, ale aj na pracovné stretnutie.

Ak ste dostali pozvanie, alebo organizujete kongres v Žiline, v Bratislave, či v inom slovenskom meste, obliekajte sa elegantne a vhodne na danú príležitosť. Ak chcete predať, musíte vyzerať reprezentatívne.

Kožená pracovná taška, zápisník, pero, diár

Ak chcete vyzerať reprezentatívne na pracovnom stretnutí, okrem vhodného outfitu a u žien aj vhodného make-upu a účesu, si brávajte so sebou všetko potrebné.

Nesmie chýbať luxusná kožená pracovná taška pre pánov, ale aj dámy. V tejto taške majte všetky potrebné dokumenty a reklamné predmety (letáky, brožúry), ktoré plánujete svojim potencionálnym klientom dať.

Samozrejmosťou je aj zápisník, pero a diár. Ak plánujete stretnutie s klientmi za sebou, nezabúdajte aj niečo na zjedenie. Oceniť oceníte jogurt v sklenenom pohári zmiešaný s chutnými chia semienkami a ovocím. Takáto maškrta vás dostatočne zasýti, takže sa nemusíte báť škvŕkania žalúdku počas dôležitého stretnutia.

Najdôležitejšie ale je, aby ste si nezabudli vziať potrebné dokumenty, pero a zápisník.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *