Allianz je partnerom filmu o slovenskej prírode s legendárnym dokumentaristom

Dalito.sk/Britský dokumentarista Nigel Marven/foto: Allianz
PR -
  • Allianz podporil vznik filmu britského dokumentaristu Divoká príroda Slovenska
  • Dokument o slovenskej prírode sa bude vysielať v 50-tich krajinách sveta
  • Zapojte sa do súťaže Allianz o účasť na nakrúcaní filmu

370 druhov vtákov, 77 druhov cicavcov, viac ako 2000 druhov rastlín a 29 druhov plazov a obojživelníkov. Takúto bohatosť ukrýva slovenská príroda, ktorá podľa viacerých odborníkov môže svojou bohatosťou konkurovať aj exotickým krajinám sveta. Priblížiť slovenskému aj svetovému publiku pohľad na krásu našej prírody má novopripravovaný filmový dokument Divoká príroda Slovenska, ktorý vznikne pod taktovkou skúseného britského producenta a režiséra svetového formátu, Nigela Marvena.

Cieľovkou sú eko fanúšikovia

Allianz – Slovenská poisťovňa sa rozhodla podporiť tento výnimočný dokument. Som nesmierne rád, že Allianz bude mať príležitosť podieľať sa na vzniku tohto jedinečného prírodovedného filmu zo Slovenska. Nigel Marven je mimoriadne vzácny človek, populárny televízny producent a ochranca prírody. Jeho tvorba v tomto žánri patrí medzi svetovú špičku a jeho filmy sa vysielajú po celom svete a zasahujú milióny ľudí. Veríme, že aj prostredníctvom tohto partnerstva oslovíme nielen našich klientov, ale aj širokú verejnosť, ktorej je ekológia, ochrana životného prostredia a udržateľnosť blízka,“ uviedol riaditeľ odboru market manažmentu Allianz Jozef Kruppa.

Ďalší ekologický krok Allianz

Podpora tohto typu projektu nie je náhodná. Allianz dlhodobo podporuje iniciatívy a projekty zamerané na ekológiu a udržateľnosť. „Ako líder na slovenskom poistnom trhu systematicky robíme kroky, ktoré vedú k transformácií poisťovne na „zelenú“. Naším cieľom je dosiahnuť úplnú digitálnu interakciu s našimi klientmi, čím výrazne pomôžeme prírode. Všetky nové zmluvy uzatvárame bezpapierovo a vo všetkých našich budovách je využívaná energia výlučne z obnoviteľných zdrojov – momentálne z vody. Keď sme boli oslovení s ponukou podporiť vznik tohto filmu, neváhali sme a rozhodli sme sa aj takouto formou spopularizovať slovenskú prírodu, našu krajinu a podporiť ochranu životného prostredia,“ dopĺňa J. Kruppa.

Zúčastnite sa nakrúcania

Dokument Divoká príroda Slovenska sa začne nakrúcať v lete a hotový by mal byť do konca budúceho roka. Okrem jedinečných záberov slovenskej prírody, prinesie aj rozhovory s odborníkmi na ochranu prírody, environmentalistiky, či turistiky. Film sa bude vysielať v takmer 50-tich krajinách sveta, vrátane slovenskej RTVS. O vysielaní sa rokuje aj s National Geographic a Viasat Nature. Fanúšikovia prírody sa budú môcť zapojiť aj do súťaže Allianz o účasť na nakrúcaní filmu. Viac informácií nájdete tu.

Kto je Nigel Marven:

Britský tvorca filmov o divokej prírode, scenárista, prezentátor a dobrodruh, známy po celom svete pre svoj osobitý štýl, inovatívne programy a entuziazmus. Natočil viac ako 150 dokumentárnych filmov, navštívil všetky kontinenty a sprostredkoval divákom príbehy úžasných divokých zvierat. Známy sa stal hlavne vďaka trháku “Prehistorický park”. Za svoju tvorbu získal viacero ocenení.