Allianz venovala Ukrajine ďalšie tri finančné balíky

Dalito.sk/Dobrovoľník ukrajinských síl územnej obrany pomáha žene prejsť cez ulicu v Charkove 16. marca 2022. Ruské ozbrojené sily pripravujú na Ukrajine viaceré ofenzívy, uviedol v noci na pondelok generálny štáb ukrajinskej armády. S týmto cieľom sa ruské jednotky snažia udržať na pozíciách, ktoré obsadili, zabezpečiť si zásoby a preskupiť sa, informovala na základe jeho vyhlásenia agentúra DPA. FOTO TASR/AP
PR -

Nadácia Allianz venovala ďalšie 3 balíky finančnej pomoci v celkovej výške 30-tisíc eur vojnou sužovanej Ukrajine a jej obyvateľom. Tri 10-tisícové finančné sumy si rozdelia tri organizácie, ktoré Ukrajine pomáhajú:

  • 10-tisíc eur pre #KtoPomôžeUkrajine

Online platforma „Kto pomôže Ukrajine“ vznikla krátko po vypuknutí vojny na Ukrajine a zahŕňa viaceré formy pomoci, podpory a asistencie ľuďom, ktorí boli nútení pred vojnou ujsť na Slovensko. „Finančný balík v hodnote 10-tisíc eur od Allianz pomôže občanom Ukrajiny na Slovensku a prepojí ich s organizáciami a jednotlivcami, ktorí sú pripravení pomôcť im v konkrétnych potrebách,“ vysvetľuje správkyňa Nadácie Allianz Lucia Strnad Muthová.

  • 10-tisíc eur pre Ukrainsku Spilku v Žiline

Denné centrum pomoci v centre Žiliny od začiatku vojny poskytuje ukrajinským odídencom pomoc vo forme potravín, šatstva, hygienických potrieb, ale aj jazykového vzdelávania. „Dotácia vo výške 10-tisíc eur od Nadácie Allianz pomôže financovať denné detské centrum a letné tábory pre ukrajinské deti, ktoré sú momentálne na Slovensku,“ vysvetľuje L. Strnad Muthová.

  • 10-tisíc eur pre UNICEF Slovensko / Modrý gombík

10-tisícový šek odovzdal ešte začiatkom júna predseda správnej rady Nadácie Allianz Juraj Dlhopolček organizácii UNICEF počas Dňa ženského zdravia. Finančná podpora je určená predčasne narodeným deťom na Ukrajine a ich mamičkám.

30-tisícový finančný balík je ďalšou zo série pomoci, ktorú Nadácia Allianz od vypuknutia vojny na Ukrajine venovala našim vojnou sužovaným susedom. Zaviazala sa pomáhať Ukrajine dokedy to bude potrebné. Okrem finančnej pomoci Allianz – Slovenská poisťovňa poskytla utečencom svoje ubytovacie zariadenia a zorganizovala viacero materiálnych a potravinových zbierok. Viac informácií o pomoci Allianz pre Ukrajinu nájdete tu.

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je trhovým lídrom v poskytovaní vysoko kvalitných služieb a produktov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy

Vedeli ste, že…

  • podľa ekonomického týždenníka Trend sme sa v roku 2021 stali poisťovňou roka?
  • v roku 2020 sme v ankete portálu android.sk získali titul Smart Poisťovňa 2020?
  • sme v roku 2019 v ankete Fincentrum & TREND Hypotéka roka 2019 obhájili prvenstvá v poistení nehnuteľnosti a hypotéky
  • sme v roku 2021 opäť obhájili titul najlepšie komunikujúca poisťovňa v ankete Hermes Komunikátor roka 2021
  • sme získali ocenenie Leading HR za najefektívnejšie riadenie ľudského kapitálu?
  • sa Allianz tretíkrát za sebou stala najcennejšou poisťovacou značkou na svete?