Rozhovory

ANKETA KLUBOV III: Ako posunúť slovenský hokej dopredu

Podľa mediálnej dohody DALITO so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) redakcia oslovila všetky hokejové kluby na Slovensku, ktorých je takmer 102. Cieľom rozhovorov s vedením jednotlivých klubov, vrátane samostatných ankiet, je podľa prezidenta SZĽH Martina Kohúta zistiť reálny stav v hokejovom hnutí, ktorý podľa neho nemusí odzrkadľovať medializované  nálady medzi hokejistami.

„Mojím zámerom je vytvoriť iný pohľad na prácu v hokejových kluboch na Slovensku. Osobne veľa cestujem a stretávam sa s ľuďmi, ktorí i skutočne  a ťažko pracujú v kluboch a viem, že je to inak, ako sa to môže zdať niekomu za počítačom alebo v bratislavskej kancelárii,“ reagoval prezident SZĽH Martin Kohút s tým, že bude rád, ak objektívne zistenia vyplávajú na verejnosť.

Ide teda o jedinečnú šancu pre zástupcov vedení klubov vyjadriť svoj názor na dianie v hnutí. Možno spoločne zistíme, či zmeny, ktoré „zlatí chlapci“ a nové vedenie SZĽH sľubovali majú po troch rokoch reálne kontúry alebo nie.

Prinášame vám tretiu časť ankety, do ktorej sa z celkového počtu 102 klubov, zatiaľ spolu s prvými dvoma časťami, prihlásilo 17 klubov.

OTÁZKA: Čo sa za posledné 3 roky v slovenskom hokeji podarilo vyriešiť a posunúť dopredu a naopak, čo vás sklamalo, čo možno nové vedenie SZĽH sľúbilo a nenaplnilo a čo ste vy, ako klub z vlastnej iniciatívy za 3 roky urobili, aby sa veci posunuli dopredu?

Zdenko Matejdes, predseda HK Nové Mesto nad Váhom o.z.


Hokejový klub Nové Mesto nad Váhom, o. z. má ešte len tri roky svojej činnosti, takže nevieme porovnať predchádzajúce vedenie so súčasným vedením. Veľmi sa mi páči, že súčasné vedenie je otvorené konverzácii s klubmi a má záujem si vypočuť, čo dané kluby potrebujú pre svoj rozvoj. Vedenie SZĽH je aktívne aj v podpore klubov so samosprávami. Čo by som také očakával od SZĽH, je aktívnejšia metodika práce s deťmi v daných vekových kategóriách. Vzdelávanie trénerov prebiehalo klasickými trénerskými licenciami, ktoré sú fajn, ale chýba tam viac praktickej časti. Vzdelávanie trénerov je dobrovoľné a každý tréner sa inak vzdeláva. SZĽH ma veľmi potešil, keď zorganizoval u nás pilotný projekt LEARN TO PLAY. V Novom Meste nad Váhom prebehlo vzdelávanie trénerov v kategórii Prípravka a tréner si veľmi chválili seminár. Seminár trval 6 dní a bol veľmi zaujímavý, či po praktickej alebo teoretickej stránke. Tento seminár bol veľmi poučný nielen pre trénerov, ale aj pre deti a rodičov. Tréneri, rodičia a deti videli koľko ľudí je potrebných k správnemu tréningu. Dúfam, že tento typ vzdelávania bude pokračovať a bude na pravidelnej báze. Určite by sme uvítali regionálne vzdelávanie trénerov vo forme Learn to Play. Som sklamaný zo súťažného oddelenia SZĽH, pretože každý rok sa menia formy súťaží. Chválim SZĽH, že sa snažia investovať do hokejovej infraštruktúry. Uvítali by sme od SZĽH vyššiu dotáciu na kluby. My ako hokejový klub sa snažíme robiť náborové aktivity počas celého roka, nielen raz za rok.

https://www.dalito.sk/anketa-klubov-zmenilo-sa-nieco-v-slovenskom-hokeji/

Michal Peško, generálny manažér  HK HAVRANI Piešťany o.z. 


Myslím si, že v posledných rokoch sa SZĽH postupne začína formovať a hľadá cestu aj k malým klubom, či už ide o rôzne projekty, omladilo svoje štruktúry a ako veľký prínos vidím elektronickú matriku. Náš klub sa postupne revitalizuje, nábormi chceme upevniť štruktúru mládežníckych kategórií, zazmluvňujeme prevažne našich mladých vyrastajúcich trénerov, k čomu sme nesmierne radi, že SZĽH vykonáva aktivity ohľadom regionálnych metodikov. Hodnotiť budeme až po nejakej dobe. Sme radi za pracovnú skupinu TTSK, a samozrejme aj za skupinu venujúca sa žiackym súťažiam.

Pozn. redakcie: Ak ste našli v texte chybu alebo preklep, upozornite nás na to na redakcia@dalito.sk. Ďakujeme.

ANKETA KLUBOV II: O hokeji otvorene a nahlas, ako vo ŠvédskuKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *