Šport

Anna zo Stropkova vyhrala Bejrútsky maratón so 47 800 bežcami

Na 16. ročníku Bejrútskeho maratónu, ktorý sa konal 11.novembra, sa svojimi výkonmi prezentovali aj športovci zo Slovenska. Osobitne sa darilo Anne Oroszovej (55) zo Stropkova, ktorá suverénne zvíťazila v kategórii žien s postihnutím. Anna je jasným dôkazom, že keď človek naozaj veľmi chce a urobí pre to všetko, tak to aj dokáže. 

Výborným časom 1h22m52s predbehla nielen svoje konkurentky, ale aj všetkých mužov v rovnakej kategórii.

Zaslúžene preto zožala ovácie účastníkov a divákov maratónu, pričom následne jej prostredníctvom sociálnych sietí zablahoželali aj desiatky členov slovenskej krajanskej komunity v Libanone.


Maratón v Bejrúte/foto: Beirut Marathon Association

Veľvyslanectvo SR v Libanone sa ku gratuláciám s radosťou pridalo. Dalito.sk o tom informoval Igor Skoček, riaditeľ Tlačového odboru MZVaEZ SR.

„Bol to môj tretí maratón v Bejrúte a som veľmi spokojná s tým, ako bol zorganizovaný. Starostlivosť o športovcov s telesným postihnutím je výborná, trať bola dobre značená a  veľmi pestrá. Som rada, že som tu mohla reprezentovať Slovensko v slovenskom drese, lebo v ňom sa cítim najlepšie,“ povedala Anna Oroszová po pretekoch.

Maratón v Bejrúte/foto: Beirut Marathon Association

Účasť na Bejrútskom maratóne vníma aj ako súčasť príprav na paralympijské hry v Tokiu. A. Oroszová reprezentovala Slovensko už aj na paralympiádach v Londýne (2012) a v Rio de Janeiro (2016). V roku 2016 vyhrala anketu Slovenka roka v kategórii šport.

Na Bejrútskom maratóne sa tento rok v rôznych kategóriách zúčastnilo približne 47 800 bežcov zo 110 štátov, čo bolo viac ako vlani.

Podľa organizátorov je Bejrútsky maratón v prvom rade oslavou zdravia a výdrže, ale aj mieru a sociálneho spolužitia ľudí rôznych komunít v krajine a regióne, ktorý je dlhodobo poznačený sektárskymi a mocenskými konfliktmi. Tradične propaguje aj ochranu životného prostredia a recyklovania odpadu,  keďže spracovanie odpadov je jeden z akútnych problémov Libanonu.

Môže vás zaujať:


Csápaiová: „Pre mňa je normálne, že maľujem svet nohami.“ 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *