Barbora Mokošová to DALA: „Je to neskutočné! Stále tomu nemôžem uveriť!”

Dalito.sk/Slovenská gymnastka Barbora Mokošová počas kvalifikácie viacboja na XXXI. letných olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro 7. augusta 2016. FOTO TASR - Ján Súkup

Barbora Mokošová, olympionička z Rio de Janiero 2016, si splnila ďalší sen. Slovenská športová gymnastka si na World Challenge Cup-e v chorvátskom Osijeku vybojovala vo finále bradiel 2. miesto, keď si na svoje konto pripísala 13,233 bodu.  “Moja prvá medaila na Svetovom pohári na bradlách! Neviem ani opísať, aká som šťastná. Ďakujem mojim trénerom za všetko, čo pre mňa robia. Je to naša medaila,” napísala dvadsaťjedenročná reprezentantka na svojej stránke na facebooku. Sympatická gymnastka bezprostredne po pretekoch ochotne ešte v noci odpovedala pre Dalito priamo z Osijeku. 

Úžasný úspech, čo si myslíš, že rozhodlo?

Asi rozhodlo to, že som bola veľmi kvalitne pripravená,  začo by som sa chcela veľmi pekne poďakovať trénerovi a určite aj môj vek. Už som zažila veľa pretekov a vedela som čo môžem očakávať a aký to je tlak.

Tušila si už priamo na bradlách, že to bude asi dobrý výkon? Čo ti počas zostavy chodilo hlavou, ak vôbec niečo?

Keď som naskočila na bralá hovorila som si, že musím bojovať ako sa len dá. Všetko viem a treba len ukázať našu robotu. Keď som doskočila, tak mi prvé v hlave napadlo – Ja som to dala!!! Nebola to moja najlepšia zostava a vedela som, že tam bolo pár chýb, ale spravila som všetko čo bolo v mojich silách v danom momente . Je veľmi náročné cvičiť vo finále, keď nie je možnosť krátkej rozcvičky. Podarilo sa a ja mám moju prvú medailu na bradlách zo Svetového pohára!

Viem, že pocity sa ťažko opisujú, ale predsa to len skús … 

Je to neskutočné! Stále tomu nemôžem uveriť. Je to môj splnený sen, slovami sa ani nedá opísať čo prežívam! Bez môjho skvelého tímu by som to nedokázala. Patrí im jedno obrovské ĎAKUJEM! Budúci týždeň ma čaká Svetový pohár v Koperi v Slovinsku, víkend nato Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v Trnave a potom dúfam na pár dní vypnem. V auguste máme Majstrovstvá Európy v Glasgowe.