Česká republika

Biela sobota v Prahe

Pricestovať do Prahy a nenavštíviť jedinečné farmárske trhy na Náplavke je priam degustačné a turistické zlyhanie. Obzvlášť pri sviatočnej príležitosti Veľkej noci.

Sobota po Veľkom piatku sa volá Bielou, lebo v minulosti obliekali do bieleho rúcha tých, ktorí boli v tento deň pokrstení. Je posledným dňom veľkonočného pôstu, dňom, keď Ježiš odpočíval v hrobe.

Slávna Náplavka na Rašínovom nábreží v Prahe 2 tohto roku zahájila už 10. sezónu. Je to výnimočné miesto, kde okrem slávnych ľudí stretnete  doslova celý svet. Od Austrálie dokola celou zemeguľou až po Austráliu.


Česká republika, Praha/Dalito.sk

Organizátori farmárskych trhov Náplavka sa nechali inšpirovať trhmi z Nemecka a Spojených štátov, podľa rovnakého konceptu farmárskych trhov v Berlíne a v centre New Yorku.

Jedinečnú „morskú“ atmosféru dopĺňa Vltava, pri ktorej sa ľudia stretávajú nielen s plnými košíkmi od farmárov, ale aj taniermi a pohármi, ktoré tohto roku už nemôžu byť z plastu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.


Papier a sklo tak dokonalo dopĺňa atmosféru civilizovaného doobedňajšieho mestského pokoja každú sobotu do 14,00 hod.

Občerstvenie je tak gustiózne servírované jedine na alebo do nádob z prírodných materiálov, porcelánu alebo do vlastných prinesených nádob.

K farmárskym trhom už 10 rokov patrí aj živá hudba, profesionálni hudobníci aj remeselníci od výmyslu sveta.


Svoje pesničky si tu spoločne s kapelami zaspievajú rockeri, Francúzi, ale aj Angličania, vlastne celý svet.

Každý návštevník, nech je z ktoréhokoľvek kúta sveta sa tu tak cíti ako doma. So sto predajcami sa tu tak dorozumie každý minimálne anglicky, pretože všetci nielen predajcovia tu hovoria plynulo minimálne jedným svetovým jazykom.

Jedno sobotné doobedie na Náplavke tak máte pocit, že ste na vytúženej dovolenke, z ktorej sa vám ani nechce ísť domov.


Farmárske trhy Náplavka na Rašínovom nábreží v Prahe 2/foto: Dalito.sk

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Veľký piatok v Prahe


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *