Stĺpčeky

Bol to úžasný aj šialený rok…

… no celkom určite jedinečný. Bol to pre mňa rok nových začiatkov aj ukončených vzťahov. Presne, ako to má v polovici života vyzerať.

Keď som 1. 1. 2017 presne o polnoci vystúpila na úplne prázdnom letisku vo Viedni, pamätám si, že mi napadlo, že to bude výnimočný rok, rovnako ako to výnimočne prázdne letisko. V jednu minútu sme sa tam s manželom ocitli úplne sami. Na celom letisku. Dokonca tam nebol ani personál, ani ochranka. „Neboj, všetko dobre dopadne,“ povedal mi pri  novoročnom prianí. A dnes už viem, akú veľkú pravdu mal.

Vyliečila som sa z niekoľko mesiacov trvajúceho zápalu pľúc, ktorý ma totálne vyčerpal. Po roku som zvíťazila aj nad zvýšenými onkomarkermi, naučila sa žiť s permanentnou bolesťou žalúdka, pribrala 10 kg a zamávala firme, ktorá mi mesiace za prácu neplatila.


A splnili sa mi dva sny. Dcéra skončila univerzitu a vrátila sa do Európy. Navštívili sme spolu jediný ostrov na svete, kde sa namiesto s delfínmi kúpete s ošípanou. Aj so žralokmi. Počas roka som navštívila 10 krajín a precestovala desaťtisíce kilometrov. S manželom sme urobili aj rodinný rekord, 6 600 km autom za jeden mesiac. Cesty ma opäť niekde posunuli a urobili náročnejšou na spoločnosť. Popritom sme za rok stihli šesť koncertov – Depeche Mode, Bruno Mars, Coldplay, U2, Rolling Stones a Richard Müller (človek nikdy nevie, koho z nich videl posledný raz) − a presťahovali sme sa do Prahy aj s novou prácou. Dcéra sa odsťahovala do Nórska a ja som šťastná, že prežíva najkrajšie chvíle života.

V 47 rokoch som vďaka známemu nabrala odvahu a založila vlastnú firmu. Vďaka DALITO som minula peniaze „na pohreb“ a stretla množstvo inšpiratívnych ľudí, ale aj kolegov. Mám pocit, že som v roku 2017 pracovala najviac v živote. Stálo to však za to, pretože z mnohých klientov sa stali korektní partneri či dokonca priatelia.

Pravdou je, že rok 2017 bol pre mňa aj rokom s najväčším počtom sľubov, čo som kedy počula a musela ich napokon napĺňať sama.  Prišla som o niekoľko priateľov,  pretože ako sa hovorí, najlepšie spoznáš priateľa, keď s ním začneš pracovať. Naučila som sa hovoriť NIE a do života mi vstúpilo aj množstvo ľudí, s ktorými to  DÁVAME a s nadšením.

Od 14. septembra, kedy vzniklo DALITO, ktoré  za tri mesiace zverejnilo presne 525 článkov  a oslovilo takmer  170 respondentov. A to vďaka úžasnej zrelej partii DALITO. Prežili sme veľa radosti, nervov aj sklamaní. Úcty aj primitívnych reakcií čitateľov, množstvo citácií v médiách, ktoré inšpirovalo práve DALITO. A aj veľa vzácnych spoločných stretnutí, bez ktorých by sme DALITO nedali. A prečo vzácnych? Lebo nikto nemusel, ani ja nikoho naháňať a ostali len tí, ktorí chceli. Lebo už sme veľkí…

Takže vďaka vám Vladko, Karinka, páni doktori, milí kolegovia, klienti aj čitatelia. Bol to úžasný aj šialený rok 2017. PF 2018 !


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *