Stĺpčeky

Bol to úžasný aj šialený rok…

… no celkom určite jedinečný. Bol to pre mňa rok nových začiatkov aj ukončených vzťahov. Presne, ako to má v polovici života vyzerať.

Keď som 1. 1. 2017 presne o polnoci vystúpila na úplne prázdnom letisku vo Viedni, pamätám si, že mi napadlo, že to bude výnimočný rok, rovnako ako to výnimočne prázdne letisko. V jednu minútu sme sa tam s manželom ocitli úplne sami. Na celom letisku. Dokonca tam nebol ani personál, ani ochranka. „Neboj, všetko dobre dopadne,“ povedal mi pri  novoročnom prianí. A dnes už viem, akú veľkú pravdu mal.

Vyliečila som sa z niekoľko mesiacov trvajúceho zápalu pľúc, ktorý ma totálne vyčerpal. Po roku som zvíťazila aj nad zvýšenými onkomarkermi, naučila sa žiť s permanentnou bolesťou žalúdka, pribrala 10 kg a zamávala firme, ktorá mi mesiace za prácu neplatila.


A splnili sa mi dva sny. Dcéra skončila univerzitu a vrátila sa do Európy. Navštívili sme spolu jediný ostrov na svete, kde sa namiesto s delfínmi kúpete s ošípanou. Aj so žralokmi. Počas roka som navštívila 10 krajín a precestovala desaťtisíce kilometrov. S manželom sme urobili aj rodinný rekord, 6 600 km autom za jeden mesiac. Cesty ma opäť niekde posunuli a urobili náročnejšou na spoločnosť. Popritom sme za rok stihli šesť koncertov – Depeche Mode, Bruno Mars, Coldplay, U2, Rolling Stones a Richard Müller (človek nikdy nevie, koho z nich videl posledný raz) − a presťahovali sme sa do Prahy aj s novou prácou. Dcéra sa odsťahovala do Nórska a ja som šťastná, že prežíva najkrajšie chvíle života.

V 47 rokoch som vďaka známemu nabrala odvahu a založila vlastnú firmu. Vďaka DALITO som minula peniaze „na pohreb“ a stretla množstvo inšpiratívnych ľudí, ale aj kolegov. Mám pocit, že som v roku 2017 pracovala najviac v živote. Stálo to však za to, pretože z mnohých klientov sa stali korektní partneri či dokonca priatelia.

Pravdou je, že rok 2017 bol pre mňa aj rokom s najväčším počtom sľubov, čo som kedy počula a musela ich napokon napĺňať sama.  Prišla som o niekoľko priateľov,  pretože ako sa hovorí, najlepšie spoznáš priateľa, keď s ním začneš pracovať. Naučila som sa hovoriť NIE a do života mi vstúpilo aj množstvo ľudí, s ktorými to  DÁVAME a s nadšením.

Od 14. septembra, kedy vzniklo DALITO, ktoré  za tri mesiace zverejnilo presne 525 článkov  a oslovilo takmer  170 respondentov. A to vďaka úžasnej zrelej partii DALITO. Prežili sme veľa radosti, nervov aj sklamaní. Úcty aj primitívnych reakcií čitateľov, množstvo citácií v médiách, ktoré inšpirovalo práve DALITO. A aj veľa vzácnych spoločných stretnutí, bez ktorých by sme DALITO nedali. A prečo vzácnych? Lebo nikto nemusel, ani ja nikoho naháňať a ostali len tí, ktorí chceli. Lebo už sme veľkí…

Takže vďaka vám Vladko, Karinka, páni doktori, milí kolegovia, klienti aj čitatelia. Bol to úžasný aj šialený rok 2017. PF 2018 !Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *