Boris Kollár znovu šíri stokrát vyvrátený hoax

Dalito.sk/Predseda parlamentu Boris Kollár (Smer rodina)/foto: KNR SR

Podľa Borisa Kollára Európska únia zlyhala, pretože vraj reguluje „ešte aj banány jak majú byť zakrivené a uhorky jak majú byť zakrivené“, ale nereguluje cenu energií. Takéto šírenie nezmyslov dnes žiadnemu normálnemu politikovi nikde v kultúrnom a civilizovanom svete ani len nenapadne.

Je to jeden z najznámejších euromýtov, ktorý však už bol v minulosti stokrát vyvrátený. V smerniciach EÚ totiž nenájdeme nič o zakrivení banánov a uhoriek. V minulosti EÚ prijala pravidlá s minimálnymi požiadavkami na kvalitu, čo bolo na žiadosť samotných dovozov a predajcov. Pretože dovtedy si každý štát určoval kritériá kvality inak, čo komplikovalo situáciu dovozcov a viedlo k prekážkam v obchode.

Tých abnormalít je už priveľa

Mýty o zakrivených banánoch a uhorkách pred časom rozšírila dezinfoscéna a zdieľali ich všetci, ktorým útoky proti EÚ vyhovovali. Nevadí, že už boli nespočetnekrát vyvrátené, teraz ich opakuje priamo predseda koaličnej strany a predseda parlamentu. Dajme teraz bokom, že vekslák a človek s minulosťou v mafiánskom prostredí… Nateraz jednoducho nevzdelanec a nerozhľadený človek. Povedzme to slangovo, dal to na dezinfo.

Dobre, hovorí tak len predseda jednej koaličnej strany. Lenže šíri to aj jeho strana na sociálnej sieti. Okrem toho nemožno donekonečna zaujímať postoj, že teraz niečo hovorí Matovič, nie celá koalícia, teraz Gyimesi, nie koalícia, teraz Krajniak, nie koalícia, teraz Kollár, nie koalícia. Tých abnormalít a anomálií je už neúrekom a to maslo už padá na hlavu všetkých. Bravó, tentoraz ste to dotiahli priamo na nádvorie dezinfoscény, tá vám tlieska.

Kollár opakovane šíri nezmysly

V Česku strana TOP09 v roku 2014 v kampani pred voľbami do Európskeho parlamentu vyvracala aj dezinformácie a mýty o EÚ, medzi nimi aj tie o banánoch. „Neodsudzujme smernice Únie bez znalosti veci,“ povedal vtedy líder kandidátky TOP09 a Starostov do Európskeho parlamentu. Keby dnes počul Kollára, len by nechápavo krútil hlavou a možno by si aj ťukal na čelo.

Nie je to však prvý raz, čo Kollár šíri ten nezmysel o banánoch a uhorkách. Po Brexite prehlásil, že Britom už nebudú „tie hlúpe hlavy z Bruselu diktovať, ako má vyzerať uhorka, ako má vyzerať zakrivený banán“.

Nuž teraz opäť ukázal, že ak hlúpa hlava, tak práve tá jeho.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)