Česká republika

Bože, DANKO: „Je mi cťou pozdraviť našich bratov v mene NR SR v pléne ich parlamentu.“

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vystúpil ako prvý slovenský politik v pléne českého parlamentu. Ako čestný hosť sa zúčastnil otvorenia 21. schôdze Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR, ktorá bola venovaná 100. výročiu 1. zasadnutia Česko-Slovenského Revolučného národného zhromaždenia. Naozaj čestný?

Čestného človeka si totiž predstav úplne inak.  Najmä pod vplyvom posledných, stále nevysvetlených udalostí okolo jeho rigoróznej práce.

Akási pokrčená som sedela pred záznamom a sledovala jeho prejav. Prejav zástupcu Slovenska, ktorý ma má reprezentovať. Našu úžasnú krajinu.


Vraj Slováci a Česi musia v EÚ ukázať jednotu a otvárať spoločné témy. Tak teda,  jednou spoločnou je aj plagiátorstvo, to je pravda, ale jednota sa pri tejto téme skončila kultivovaným odchodom dotknutých českých ministrov. Náš predseda parlamentu ostal… A už sme nejednotní…

Škoda, že sme neboli jednotní 28. októbra, pri oslavách 100. výročia založenia Československa.

Uvažovala som o tom, či ho hanba nefackuje predstúpiť pred snemovňu štátu, v ktorom z vlády odstúpili takmer okamžite dvaja ministri, ktorí sa dostali do podozrenia z plagiátorstva ich diplomovej práce. Veď tam stál človek, akože náš zástupca, ktorý urobil všetko preto, aby jeho rigoróznu prácu nikto nevidel, tú, ktorá je takmer totožná s tou, ktorú rok predtým vypracoval a  obhajoval niekto iný.

To sa ani trochu pred tých českých politikov nehanbil predstúpiť a kázať o hodnotách?  A ešte tesne pred výročím Nežnej revolúcie?

Napadlo mi tiež, prečo ho vôbec Česká snemovňa pozvala a prijala. Vôbec, že ho pozvala. Predsedu zákonodarného zboru, teda inštitúcie, ktorá zákony tvorí a má ich aj vzorovo dodržiavať. A ten slovenský jej predseda ich naozaj dodržiava? Predseda nášho zákonodarného zboru bol dokonca iba tretím zahraničným politikom, ktorý v ich pléne vystúpil. V ére samostatnej Českej republiky totiž na pôde českého parlamentu rečnili len Boris Jeľcin a Paul Ryan. Chápem, diplomacia, ale potom, čo sa dialo s plagiátorstvom u susedov, im náš predseda parlamentu naozaj stačil?

Myslela som aj na Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorá evidentne produkuje „rovnaké“ rigorózne práce. Univerzitná komunita je naozaj veľká, celosvetová a skutočné svetové kapacity sú na takéto „ťahy“ mimoriadne citlivé. Svetové univerzity si už dávno uvedomili, čo je pre ne najdôležitejšie, MENO a to, keď na univerzitnom trhu stratia, prídu o všetko. Čím sa v najbližšom čase bude pýšiť slovenská Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici? Kto ešte bude hrdý na jej diplom? A čo si o tom myslia ďalšie slovenské univerzity? Áno, aj ja sa teším z komisie, ktorá na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici vznikla po verejnom tlaku a preverí všetky rigorózne práce na fakulte. Snáď jej členovia študenti, dozrú na kontrolu dospelých dospelými.


Bože, to je taká strašná medzinárodná hanba, strašná medzinárodná hanba! Nášho školstva a aj kultúry a hodnôt našej politiky. Viete si takýto škandál s podozrením vážneho podvodu predstaviť v krajinách s naozaj rozvinutou demokraciou a politickou kultúrou?

Podporte nás

Osobne si absolútne neviem predstaviť, že by som sa pri takýchto podozreniach ďalej pohybovala na pôde domáceho parlamentu a ešte aj morálku a hodnoty hlásala v okolitých krajinách. Najmä tam, kde odstúpili politici pre to isté, čomu čelím ja, z podozrenia podvodu.

Je mi veľmi ľúto, že takýmto konaním a politickou nekultúrou dávame takýto príklad našim mladým ľuďom.

Vážení politici, vážený pán Danko, len pripomínam, že akú generáciu vychováme, v takej zostarneme.

Našťastie nás je stále dosť, ktorí pracne doma našim deťom musíme vďaka vám vysvetľovať, čo čestné, morálne a správne je a čo nie. Obávam sa však, že deti, ktoré to pochopia a poobzerajú sa po našej „morálnej“ domovine vďaka politikom, si jedného dňa radšej zbalia kufre a pôjdu šťastie hľadať niekde inde. Kde aspoň dostanú šancu…

PANEBOŽE, po zverejnení tohto stĺpčeka zverejnil Denník N štúdiu originality „jeho práce“. Predseda NR SR z SNS Andrej Danko, ktorý si pred meno píše JUDr. to fakt opísal!!!


P.S. Vnímam besnenie poslanca Fica, normálny človek však na to má problém reagovať. Stačí teda, ak si pripomenieme toto:

Vážený pán expremiér! Už viem ako na alkohol!

 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *