Správy

Bratislavské letisko zháňa brigádnikov, študentov

Zažite jedinečnú atmosféru letiska inak. Ako brigádnik/ka. Letisko M. R. Štefánika sa pripravuje na najvyťaženejšie obdobie roka – letnú dovolenkovú sezónu. Vybaviť množstvo dovolenkárov si žiada aj zvýšené personálne kapacity. Z toho dôvodu ponúka bratislavské letisko brigádu študentom vysokých škôl a študentom stredných škôl nad 18 rokov. Vyskúšať si môžu také netradičné brigády ako napríklad nakladač batožiny či brigádnik bezpečnostnej kontroly.

Stráviť leto inak ako ostatní študenti bude možné priamo na najväčšom slovenskom letisku, na letisku v hlavnom meste. Študenti starší ako 18 rokov, ktorí sú ochotní pracovať na zmeny, keďže letisko je otvorené nepretržite 24 hodín, sú fyzicky zdatní, bezúhonní a spoľahliví, si môžu privyrobiť ako brigádnici na Letisku M. R. Štefánika.

foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s.

Batožina aj kontrola


Brigádovať môžu ako nakladači batožín, čo si vyžaduje nakladanie či vykladanie batožín z lietadla a do lietadla. Alebo si môžu skúsiť brigádovať na oddelení bezpečnostnej kontroly letiska, kde pripravujú cestujúcich a návštevníkov na detekčnú kontrolu.

Od vhodného kandidáta sa vyžaduje pri tejto pozícii aj znalosť anglického jazyka na miernej pokročilej úrovni (B1), odolnosť voči stresu, zdravotná spôsobilosť na prácu v noci a dobrý farbocit.

Študenti si tak na vlastnej koži skúsia brigádnické pozície, ktoré inde nenájdu, ocitnú sa v blízkosti lietadiel a nadobudnú praktické skúsenosti v cestovnom ruchu.

foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s.

Za koľko

Stačí, ak študent zašle svoj životopis na e-mailovú adresu kariera@bts.aero so špecifikovaním pozície, o ktorú má záujem, a so súhlasom so spracovaním osobných údajov.

Na brigáde si môžu študenti zarobiť 4 € na hodinu, navyše dostanú i príplatky za prácu na zmeny. Letisko v Bratislave takto každoročne umožňuje približne stovke študentov získať praktické skúsenosti, a to najmä v období od júna do septembra, kedy je počet dovolenkárov najvyšší.


Podrobné informácie o brigádach, a rovnako i pozície pre prácu na trvalý pracovný pomer, je možné nájsť na webe letiska www.bts.aero v sekcii Kariéra.

Dalito.sk o tom informovala Veronika Ševčíková, hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. (BTS).

Pražské letisko sa chváli rekordom takmer  17 mil. cestujúcich, bratislavské 2,15 mil.

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *