Čas sú peniaze – prečo sa oplatí investovať do odolných značkových hodiniek?

Dalito.sk/Čas sú peniaze/foto: zdroj: eobuv.sk
PR -

Čas je v súčasnej dobe nesmierne dôležitý. Dnešná rýchla doba nás neustále núti sledovať si čas a presne si ho rozvrhovať a manažovať.

Tak sú hodinky dnes asi ešte dôležitejšie ako v minulosti. Okrem tejto praktickej stránky sú však hodinky aj akýmsi symbolom úspechu, pretože značkové kvalitné hodinky sú značnou investíciou. Takáto investícia sa ale vyplatí, pretože kvalitné hodinky vám vydržia naozaj niekoľko rokov a fungujú bezproblémovo.

Kvalitné hodinky pre neho aj pre ňu?

Hodinky sú vhodné rovnako pre dámy ako aj pre pánov. Predstavujú nadčasový doplnok, ktorý sa hodí ku všetkému. Ale pozor, je dôležité si vyberať tie správne nadčasové hodinky, ktoré budete môcť nosiť stále! Základom je predovšetkým nadčasový dizajn. Týka sa to rovnako pánskych aj dámskych hodiniek. Ideálne je pokiaľ zvolíte nadčasový, minimalistický a elegantný dizajn.

Medzi najviac nadčasové patria hodinky, ktoré majú kožený remienok a kovový ciferník. Takéto hodinky sú vhodné pre dámy aj pánov, pričom sa líšia predovšetkým veľkosťou. Dámske hodinky však zväčša majú ciferník omnoho jednoduchší a minimalistickejší. Medzi nadčasové kúsky však rovnako patria aj kovové hodinky, pričom je však vhodné opäť siahať po menších a minimalistickejších kúskoch, ktoré sa vám tak rýchlo neokukajú.

Pánske hodinky je možné voliť v omnoho výraznejšej variante. Páni totiž radi siahajú aj po športovejších kúskoch. V tomto prípade však môže ísť rovnako o nadčasový kúsok, najmä pre pánov, ktorí sa obliekajú najčastejšie do športového oblečenia. Rovnako však medzi nadčasové a elegantné pánske hodinky patria tie s koženým remienkom a pokojne aj výrazným ciferníkom.

Pri výbere je však samozrejme omnoho dôležitejšia praktická stránka a tú predstavuje predovšetkým systém a odolnosť hodiniek. Cena je často v súlade s funkčnosťou. Kvalitné hodinky od „hodinkárskych“ značiek disponujú kvalitným systémom. Okrem „hodinkárskych“ značiek sa však obľube tešia aj niektoré dizajnové značky ako napríklad Michael Kors. 

Pánske hodinky//foto: zdroj: eobuv.sk

Smart hodinky na bežné nosenie?

Trendom posledných rokov sú aj smart hodinky, ktoré poskytujú omnoho viac ako len sledovanie času. Majú veľa prívržencov, ale opäť nejde o vychytávku pre každého. Vhodné sú najmä pre ľudí, ktorí obľubujú moderné technológie, prípadne pre športovcov. Dá sa nimi kontrolovať vašu dennú športovú aktivitu. Rovnako prostredníctvom niektorých typov môžete telefonovať, vybavovať SMS, či maily. Vďaka tomu ide o rýchleho pomocníka na riešenie bežných úloh.

Rovnako je však podstatné aj to, že takéto hodinky sú vo veľmi príjemných dizajnoch. Opäť si ich tak môžete zadovážiť aj vo veľmi nadčasových prevedeniach. Ciferník si navyše viete modifikovať podľa vašich predstáv, čo predstavuje omnoho väčšiu variabilitu. Taktiež sa veľmi jednoducho dajú meniť remienky a tak si ich môžete prispôsobiť jednotlivým outfitom, čo je však v súčasnosti možné aj pri niektorých druhoch klasických hodiniek.