Česká republika

Čechov už tak netrápia prisťahovalci, ale korupcia

Za problémy Česka, ktorých riešenie je najnaliehavejšie, ľudia pokladajú korupciu a hospodársku kriminalitu. Prisťahovalectvo, ktoré bolo v roku 2016 na prvom a vlani na druhom mieste, skončilo tento rok na tretej priečke. Výsledky marcového prieskumu zverejnilo v pondelok Centrum pre výskum verejnej mienky (CVVM) a priniesol ich aj český spravodajský portál Novinky.cz.

Riešenie korupcie pokladá za veľmi naliehavé 59 percent opýtaných a za „dosť naliehavé“ ďalších 31 percent. Pri hospodárskej kriminalite zaškrtlo 56 percent ľudí odpoveď veľmi naliehavé a 32 percent dosť naliehavé.

Riešenie prisťahovalectva považuje za veľmi naliehavé 48 percent ľudí a 33 percent za dosť naliehavé.


Naopak, ako najmenej naliehavú vnímajú ľudia situáciu v kultúre, v armáde a tiež v oblasti ponuky tovaru a služieb.

„K najväčšiemu poklesu v naliehavosti riešenia oproti minulému roku došlo pri politickej situácii (o desať percentuálnych bodov), pri bezpečnostnej situácii v ČR (o deväť percentuálnych bodov), pri vzťahoch so zahraničím (o osem percentuálnych bodov) a pri prisťahovalectve (o sedem percentuálnych bodov).

V prípade prisťahovalectva a bezpečnostnej situácie ide o výrazne klesajúci trend, ktorý trvá už štvrtý rok,“ citovali Novinky.cz agentúru CVVM.

Pekelná slovenská brána a česká ihličková tlačiareň


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *