Stĺpčeky

Česká pošta rozposiela rúšky zadarmo, a slovenská?

Rúška šije celý svet. Dobrovoľníci a zadarmo. Aj na Slovensku a aj v Českej republike. V Česku od väzňov, cez úradníkov, zdravotníkov, obyvateľov… všetci. Pomáhajú ako vedia aj ľudia na Slovensku a rozposielajú ich za vlastné peniaze do všetkých kútov krajiny. Ľudia sú skvelí!

Oslovil ma ďalší krok Českej pošty, ktorá už pred dvoma dňami oznámila, že do odvolania bude prepravovať zásielky s rúškami zadarmo.  To znamená, že bez nutnosti platiť poštovné.

Podmienkou je jediné, že odosielateľ bude rúšky posielať tiež zadarmo, bez požiadavky o zaplatení adresátom a po adresátovi nebude chcieť  za dodané rúšky žiadne peniaze, ani vo forme dobierky. Stačí, ak na zabalenú zásielku napíše heslo: Rúšky. Sympatické gesto v núdzi od štátneho podniku, čo poviete?


Podobné opatrenie-rozhodnutie som hľadala aj na webovej stránke Slovenskej pošty. Nič podobné som nenašla.

zdroj: Slovenská pošta

Overila som si to aj u tých, ktorí aj dnes rúška šili a zasielali do rôznych kútov Slovenska. Potvrdili mi, že za zásielky platia, ale nájdu sa už aj také panie poštárky, ktoré to bez vedomia nadriadených robia samé a za poštovné peniaze nežiadajú. Robia to akosi automaticky, samé, lebo to jednoducho majú v sebe, lebo to jednoducho tak cítia.

Veľká vďaka tým, ktorých ľudskosť v týchto ťažkých časoch premôže skôr, ako príde oneskorený príkaz od nadriadených. Ak vôbec príde.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *