Česká republika

Česká strana dementuje informáciu, že do Česka už môžu iba niektorí Slováci

Televízia Markíza včera vo večerných správach v reportáži Vláda nakúpi nové testy zverejnila informáciu, citujeme: „Do červeného Česka môžu pendleri, študenti, opatrovateľky či lekári a kým ministri by boli najradšej, keby sa to nemenilo, premiér nevylučuje sprísnenie,“ uviedol v najsledovanejšom televíznom spravodajstve na Slovensku redaktor TV Markíza Viktor Serebryakov. Táto informácia však nie je pravdivá.

Dalito.sk si informáciu overilo na PPZ SR (odkázali nás na ÚVZ SR), MZV SR (odkázali nás na link), ale aj priamo na českom ministerstve vnútra aj zahraničia. Česká strana reagovala obratom s tým, že nejde o pravdivú informáciu.

Hovorca MV ČR Ondřej Krátoška  Dalito.sk potvrdil, že česká strana žiadne takéto opatrenia zatiaľ voči slovenskej strane neprijala. Okamžite reagoval aj rezort českej diplomacie.


„Ze strany ČR není Slovensko zařazeno mezi rizikové země, na příjezd slovenských občanů ze Slovenska do ČR se nevztahují v tuto chvíli žádná opatření,“ uviedla Mariana Wernerová, vedúca oddelenia komunikácie s médiami MZV ČR.

Česká republika aj počas najprísnejších hraničných opatrení vpúšťala do krajiny minimálne tých, ktorí sa na hranici preukázali rezidenčnými potvrdeniami, či nastúpili do karantény.

Viac ako 220 tisíc slovenských občanov prihlásených na pobyt v Českej republike tak aj naďalej môže slobodne prekročiť slovensko-české hranice bez akýchkoľvek obmedzení, spolu s akýmkoľvek občanom Slovenskej republiky. Veď Slovenskú republiku doteraz Česká republika nezaradila ani medzi rizikové krajiny.

Opatrenia na česko-slovenských hraniciach tak zaviedla len slovenská strana a vzťahujú sa len na tých, ktorí sa chcú vrátiť domov na Slovensko.

Iba od marca 2020 sa v Česku prihlásilo na pobyt ďalších viac ako päť tisíc slovenských občanov.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *