Česká republika

Český lev a slovenský OTO

Pricestovala som z Prahy plná emócií z udeľovania Českého leva. Osobností seriálov a filmu, ktoré počas odovzdávania, či boli zo Slovenska alebo Česka, odovzdali množstvo jasných posolstiev o tom, čo správne je a čo nie. Čo je v spoločnosti morálne a čo nie, čo je dobré a čo je zlé. Dokonca jedna krajina podporovala tú druhú a opačne. Tešila som sa aj na OTO…

Už pri úvodnom vstupe , so snahou o humor, som ostala v nemom úžase. Neverila som, že niekto dokáže nemiestne spojiť vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice s pokusom o násilný humor a vyberie tie najsilnejšie odkazy ministra kultúry a prezidenta k ich vražde s tým, že OTO tohto roku nemoderuje Adela.

Celý program som stále dúfala, že niekto sa za absolútne nevhodný úvod ospravedlní, alebo aspoň uvidím sálu zaplavenú odznakmi. Alebo aspoň niekto symbolicky cenu daruje Janovi a Martine, alebo …


Obrovská vďaka pán Markovič, pán Kňažko, Kristína Kövešová a Gregor Miler , že ste nezabudli a jasne ste sa vyjadrili, že sa nemusíme pred rodičmi zavraždených mladých ľudí hanbiť napriek tomu, že vám niekto povedal, že k pohnutým časom niečo na pódiu hovoriť je „nevhodné“.

Nie Adela, nemôžem sa pripojiť k tvojej výzve, že nemáme kumulovať hnev, či zlú energiu, či ako si to povedala. Pod povrchom v tejto krajine je totiž naozaj niečo veľmi zlé, za čo u nás zavraždili dvoch mladých ľudí a to tým, že to nebudeme stále pripomínať a jasne deklarovať čo správne je a čo nie je, nevyriešime. Moderovala si Českého leva, máš pocit, že osobnosti, ktoré tam presne poukazovali na nesprávne veci kumulovali zlú negatívnu energiu?

Som v šoku. Som sklamaná z toho vzácne malého počtu ľudí, ktorí si obleky, či večerné róby prederavili odznakom Jana. Je mi smutno.

Len pripomínam, že Jano aj Martina boli zavraždení pre slobodu slova.

To, čo som videla bola vzorka úrovne našej spoločnosti, alebo to nie je s nami až také zlé? Neviem… Začínam sa báť. Dúfam, že ľahostajnosť, egoizmus či strach nie sú nákazlivé.

Obrovská vďaka pán Markovič, pán Kňažko, Kristína Kövešová a Gregor Miler , že ste nezabudli a jasne ste sa vyjadrili, že sa nemusíme pred rodičmi zavraždených mladých ľudí hanbiť napriek tomu, že vám niekto povedal, že k pohnutým časom niečo na pódiu hovoriť je „nevhodné“.


Neverila som, že niekto dokáže nemiestne spojiť vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice s pokusom o násilný humor a vyberie tie najsilnejšie odkazy ministra kultúry a prezidenta k ich vražde s tým, že OTO tohto roku nemoderuje Adela.

Vážení rodičia Kuciakovci a Kušnírovci, prepáčte prosím. Prisahám a v piatok ste to videli na vlastné oči, že mnohí z nás nezabúdajú a ani nemajú strach!

…dnes budem len ťažko zaspávať…

Môže vás zaujať:

Českého leva pre najlepšiu herečku získala Zuzana KronerováKomentáre (1)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *