Stĺpčeky

Chce se mi blejt, velebnosti!

„Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej „zobudila“ ľudí, ktorí vyšli do ulíc,“ aj takto komentujú respondenti v médiách prvé výročie vraždy dvoch mladých ľudí.

Zamýšľam sa, to naozaj museli zomrieť dvaja ľudia, pre prácu jedného, aby ľuďom „zacvaklo“, že to, čo sa okolo nich na Slovensku deje nie je normálne?

To sme naozaj museli čakať až na vraždu Jána a Martiny, aby sme si uvedomili, akí sme ľahostajní k našej spoločnosti a štátu v ktorom žijeme?


To naozaj museli zavraždiť dvoch mladých ľudí, aby si niektorí uvedomili, že politická strana SMER-SD naozaj nehrá čestnú politickú hru a že im škodí?

Dodnes som nenašla na túto otázku odpoveď. Veď v koľkých nevyjasnených najzávažnejších kauzách na Slovensku sa objavuje… kauzách ako z tých “najlepších“ filmových trilerov v televízii a kinách.

Vždy som bola tolerantná k ľuďom, ktorí volili Smer. Snažila som sa ich pochopiť. Hlavne preto, že naozaj žijú veľmi ťažko zväčša v kútoch krajiny, kde „nič nie je“. Tam, kde verejný život ide len okolo nich, život, ktorý skôr pripomína boj o prežitie ako život na úrovni.

Dodnes chápem tety s chlebom a soľou v ruke, ktoré vítali expremiéra Fica v kútoch krajiny, kde ako hovorievala známa česká herečka Helena Růžičková ani líšky nedávajú dobrú noc.

Ale dodnes nechápem prieskumy verejnej mienky, ktoré po vražde dvoch mladých ľudí dávajú tejto „štandardnej“ demokratickej strane stále viac ako 22% voličských hlasov. Môj mozog tieto čísla po vražde dvoch mladých ľudí však nedokáže vstrebať, pretože denne sme vystavení zisteniam polície a médií o tom, čo vrcholoví predstavitelia tejto strany predvádzali a stále stvárajú po našej nádhernej krajine.

Večer pred výročím vrážd vo mne rezonovala informácia talianskej prokuratúry, že Robert Fico v roku 2012 mal telefonovať s talianskym mafiánom Vadalom.


Talianska prokuratúra v roku 2012 zistila, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala telefonoval s vtedajším premiérom SR Robertom Ficom (Smer-SD). Podľa Denníka N o tom v stredu informoval taliansky denník La Repubblica. S tým Vadalom, o ktorom písal zavraždený novinár Aktuality.sk Ján Kuciak a s tým Vadalom, ktorého milovala premierova poradkyňa.

Reakcia nášho „najčestnejšieho a najtransparentnejšieho pána Slovenska“ nenechala na seba dlho čakať. A tento pán dno opäť prerazil ešte nižšie. Áno, stále to dokáže.

Robert Fico odmietol, že by sa poznal s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom. Dozvedeli sme sa dokonca, že ide len o účelovú snahu talianskej prokuratúry burcovať vášne pred dňom výročia vrážd a odpútať pozornosť od daňových podvodov Andreja Kisku, na ktoré v ten deň Robert Fico poukázal na tlačovej konferencii.

Áno, život nakoniec ukázal, že aj Andrej Kiska má len tie najobyčajnejšie ľudské pudy „zachráň sa kto môžeš“, ale neverila som, že Robert Fico niekde v sebe nájdete ešte stále toľko drzosti, že ešte aj zistenia talianskej prokuratúry bude vyvracať tým, že je to účel, lebo opäť niečo tliachal na tlačovej konferencie.

Tak sme alebo nie sme mafiánsky štát? Lebo s mafiánom Vadalom podľa Talianov telefonoval predseda vlády Slovenskej republiky, nie nejaká prostitútka, aj keď, ako sa to vezme, lebo nie je prostitútka, ako prostitútka, je aj politická a tých máme v koalícii dnes viac ako dosť. Aj poradkýň.

Chce se mi blejt, velebnosti! Problém je ale v tom, že už naozaj nemám čo.

Koľko nevyjasnených vrážd máme po Slovensku, za ktorými môže byť naša „štandardná slovenská demokratická politika“? Koľko sa ich ešte udeje ďalších?


… apropo: „Tvoj Marian!“, vážení voliči!

P.S. Keď už tí zlí Taliani…  Tesne po poslednej TB Roberta Fica, kde opakoval, že Andreja Kisku neprijal ani Biely dom, Biely dom oznámil, že pozval českého premiéra Andreja Babiša do Washingtonu. Uviedol to Donald Trump na Twitteri. Takže vlastne slovami Fica aj tu: „Ide len o účelovú snahu burcovať vášne pred dňom výročia vrážd a odpútať pozornosť od daňových podvodov Andreja Kisku, na ktoré Robert Fico poukázal.“

Pozn. redakcie: Ak ste našli v texte chybu alebo preklep, prosím, upozornite nás na to na redakcia@dalito.sk. Ďakujeme.

Môže vás zaujať:

Krajina kešu a The Rolling StonesKomentáre (1)
  1. dalito dalito píše:

    DALITO: Neslušné a vulgárne komentáre mažeme, rovnako ako anonymi.

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *