Chcete, aby vám rekonštruovaná domácnosť dlho vydržala ako nová?

Dalito.sk/ilustračné foto: fizkes / Shutterstock.com
PR -

Nech už idete vo svojej domácnosti rekonštruovať čokoľvek, zvyčajne to nebude malá investícia. Prirodzene tak túžime, aby táto investícia vydržala čo najdlhšie. Dosiahnuť to si vyžaduje v prvom rade dôraz na kvalitu a aj starostlivosť o rekonštruované.

Vyberajte kvalitné výrobky a materiály

Čo sa toho dôrazu na kvalitu týka, ten samozrejme prichádza na rad pri kúpe materiálu a vybavenia pre rekonštruovanú časť domácnosti. A treba brať do úvahy každý detail. Napríklad pri výbere nábytku je dôležité pozerať sa aj na to, čo je skryté. Čo tým myslíme? No predsa nábytkové závesy a pánty. Tie sú neoddeliteľnou súčasťou nábytku a často od kvality ich spracovania závisí bezproblémové dlhoročné používanie daného kusu nábytku.

Dlhá životnosť je často závislá aj od materiálu, z ktorého je daná vec vyrobená a jeho vhodnosti použitia v danom prostredí. Ako príklad môžeme uviesť parapety. Zatiaľ čo pri vnútorných sa zrejme budete rozhodovať medzi plastovými a drevenými (v závislosti od vašich preferencií a samozrejme aj rozpočtu), na vonkajšie parapety je vhodnejší odolný hliník. Predsa len parapety v exteriéri by mali dlhé roky odolávať vonkajším vplyvom.

Dôkladná starostlivosť predĺži životnosť

A čo tá starostlivosť? Rôzne materiály si vyžadujú rôznu staroslivosť a základom je tak vedieť ako sa o aký materiál v domácnosti starať. Často je napríklad využívané drevo, keďže ide o kvalitný materiál, ktorý je zároveň po estetickej stránke vhodný do interiérov zariadených v rôznych štýloch. Starostlivosť o drevené povrchy síce môže vyzerať zložito, ale so správne zvolenou ochranou na drevo to bude hračka.

Obľúbeným materiálom je aj nerez, napríklad v podobe nerezových drezov. Taktiež ide o materiál, ktorý sa hodí do rôznych interiérov a taktiež dokáže vydržať dlhé roky. Vďaka tomu, že nerezový povrch nemá žiadne póry, udržiavanie čistoty a aj hygieny takéhoto povrchu nie je vôbec zložité.