Chodievate na dentálnu hygienu? Nie? Pre toto by ste mali

Dalito.sk/ilustračné foto: Microgen / Shutterstock
PR -

Existuje vôbec človek, ktorý by sa tešil na návštevu zubára? Samozrejme, nie každý má zo zubárov strach, ale asi sa nenájde nikto, kto by sa vyložene nevedel dočkať termínu u zubára. Má to však výhodu, môže to byť skvelou motiváciou, ako sa o zuby poriadne starať.

Áno, dentálna hygiena nie je zadarmo, ale stojí rozhodne menej ako záchrana vašich zubov

Aj keď vybavenie v moderných zubných ambulanciách umožňuje v súčasnosti vykonať zrejme akýkoľvek zákrok úplne bezbolestne a v podstate si to pacient príde len „odsedieť“, ten strach zo zubárov stále vo veľkej miere prevláda. Aj keď v prípade, že bežne mávate zuby v stave ako vaničky do kufra áut, v ktorých sa preváža znečistený náklad, mala by sa začať obávať skôr vaša peňaženka.

Áno, návšteva zubára môže spôsobiť, že si budete na určité obdobie musieť uťahovať opasky a tak ak vás k dôkladnej starostlivosti o váš chrup nemotivuje zdravie, možno to budú práve financie. A ako pri všetkom aj pri zuboch platí, že keď už investovať, tak radšej plánovane a menej ako potom neplánovane musieť platiť veľké sumy.

Tri dôvody, ktoré vás určite presvedčia

O akom plánovanom investovaní hovoríme? No predsa o pravidelnej dentálnej hygiene. Ak si myslíte, že to je len „novodobý“ výmysel ako utratiť za starostlivosť o zuby ešte viac peňazí, máme pre vás niekoľko dôvodov, prečo by ste mali absolvovať dentálnu hygienu ideálne dvakrát ročne.

Prvým dôvodom je, že sa (takmer) rozlúčite so zubným kazom. Pravidelná dôkladná starostlivosť totižto dokáže minimalizovať riziko vzniku zubného kazu. Na dentálnej hygiene sa používajú profesionálne nástroje, ktoré vyčistia vaše zuby aj na miestach, kde sa doma bežnou kefkou nedostanete.

Čo okrem zubov nás v ústnej dutine zvykne potrápiť? Áno, ďasná. Druhý dôvod, prečo pravidelne absolvovať dentálnu hygienu, je, že vďaka nej dokážete predchádzať nepríjemným ochoreniam ďasien, či ich krvácaniu.

A do tretice, vďaka špeciálnym postupom sa zbavíte zubného povlaku aj usadeného zubného kameňa, ktorých sa bežným domácim čistením nezbavíte. Budete tak môcť zabudnúť na nežiadúcu pigmentáciu zubov, či nepríjemný zápach z úst.