Chudnutie. Dosiahnite vytúženého výsledku so správnymi pomocníkmi

Dalito.sk/ilustračné foto: fizkes / Shutterstock.com
PR -

Chudnutie a cesta za svojim snom v podobe zdravej postavy dokáže byť poriadny oriešok. Chce to nielen dostatočné odhodlanie, ale taktiež silnú motiváciu.

Je to náročná cesta, ktorú vám však môžu uľahčiť tie správne doplnky stravy.

Spaľujte tuky rýchlejšie a efektívnejšie

Ak sa túžite zbaviť nadbytočných kíl a tukov, jednoznačnou voľbou sú v tomto prípade spaľovače tuku. Jedná sa o špeciálny doplnok stravy, ktorý vám pomôže uľahčiť cestu k vašej vytúženej váhe. Na začiatok je však veľmi dôležité zmieniť jeden fakt.

Spaľovače tukov samé o sebe nefungujú, fungujú ako doplnok, čo nakoniec vyplýva už z ich popisu. Nenechajte sa zmiasť možno mylným názvom. Ich funkciou nie je vás jednoducho a hravo dostať sa do cieľa, ale iba vám napomôcť. Preto je treba nezabúdať aj na vyvážený jedálniček a dostatok pohybu. Iba vďaka týmto dvom faktorom dokážu spaľovače tuku naplno uplatniť svoje využitie.

Čo obsahujú?

Najčastejšou látkou obsiahnutou v spaľovačoch je L-karnitín, čo je esenciálna aminokyselina. Má na starosť správne rozkladať tuky vo vašom tele a získavať tak dostatok energie pre fungovanie srdca a svalov. Je však nutné doplniť ho stravou. Najviac karnitínu obsahuje napríklad tmavé mäso, pšeničný chlieb alebo jogurty. Okrem stravy ho môžete doplniť aj uvedenými tabletkami na spaľovanie tuku.

Mastné kyseliny

Okrem L-karnitínu obsahujú spaľovače tukov aj CLA, látku taktiež známu ako kyselina linolová. Vhodná je preto, že dokáže zastaviť vstrebávanie tukov z prijímanej potravy. Pri užívaní spaľovačov je však nutné byť trpezlivý, pretože ich efekt je možné vidieť až o niekoľko týždňov. Čakanie sa ale v tomto prípade rozhodne vyplatí.

Kedy je najlepšie ich využiť?

Ako už bolo povedané, spaľovače tuku slúžia ako pomocníci pri cvičení a správnom jedálničku. Najvhodnejšie je užívať ich zhruba 30 minút pred tréningom. To samozrejme platí v prípade tekutej formy. Ak preferujete tabletky, potom užívajte jednu tabletku hodinu pred cvičením. Dávkovanie môžete nájsť priamo na obale výrobku alebo na stránkach ich výrobcu.

Nevynechajte proteín

Keď je reč o doplnkoch stravy, veľa ľudí si pod týmto spojením predstaví proteíny. A majú pravdu. V súčasnosti sú totiž najčastejšou a najmä najobľúbenejšou voľbou v tomto smere. Zahrnúť ich totiž zvládnete aj do bežných receptov, ktoré nájdete na internete, ako sú napríklad lievance, palacinky alebo smoothies či milkshaky. Dostupné sú napríklad v čokoládových alebo vanilkových verziách.

Tréningový kamoš číslo 2

Proteíny sa používajú taktiež ako spaľovače tuku, a to hlavne pred cvičením. Vtedy dokáže byť ich výsledok najefektívnejší. Užívať ich však môžete aj v priebehu dňa, či už obsiahnuté vo vašich raňajkách, obede alebo večeri.

Jedna výhoda za druhou

Takmer každý z vás proteín pozná, ale nedokáže presne určiť jeho funkciu. Proteín slúži k budovaniu vášho svalstva a taktiež k regenerácii po cvičení. Efekt budovania je rovnocenný u mužov a žien, je však nutné podotknúť, že s narastajúcim vekom sa znižuje.

Nebojte sa nechať si poradiť

Vždy je lepšie sa spýtať. Pretože sa jedná o vaše zdravie, je v tomto smere ešte dôležitejšie zdôrazniť, že nikdy nie je zbytočné si nechať poradiť od odborníkov. Či už ide o stravu, jej doplnky alebo správne cviky pre všetky partie. To sa hodí hlavne v prípade, ak ste v oblasti cvičenia čerstvý nováčik. Požiadajte o radu vašich skúsenejších kamarátov alebo odborníkov online, kde môžete taktiež zohnať všetky doplnky z pohodlia domova. S tým vám pomôžu aj akciové letáky.

Tak neváhajte a nezabudnite na poriadnu motiváciu.