Stĺpčeky

Cirkus brexit, trápnejší ako trápny šašo v manéži

Roky je celý svet vystavovaný cirkusu okolo britského brexitu. Roky sme nútení čítať, počúvať, vidieť celé to trápne predstavenie o tom, či, ako, koľko, kto, ktorí, prečo, kedy…

Raz áno, potom, nie, potom áno, potom Európska únia na všetky fronty, potom nie, potom odchod premiérky, potom nie, potom Boris, potom kráľovná, potom britský ústavný sud, potom predčasné voľby, potom výsledky… Škótsko chce opäť ďalšie referendum… som už z toho otrávená aj znechutená,  a to nie som Britka a aj tých chudákov Škótov chápem. Oni naozaj nechceli OUT.

Potom aj tie reči o tom, čo sa všetko stane, ako nás to doma zničí, nestane, hrozby a ohrozenia, potom ekonomika, potom svetové finančné trhy, potom sťahovanie firiem, potom neviem čo.


Dúfam, že sa to už po výsledkoch predčasných volieb skončí, ten cirkus, ktorý už mnohých asi ani nezaujíma. Ten cirkus, ktorý už obťažuje a zaťažuje snáď všetkých na planéte, ak ho vôbec ešte niekto „bežný mimo“ sleduje. Viete si predstaviť, že nás tým budú mocní ešte ďalej bombardovať počas vianočných a novoročných sviatkov?

Nemusím byť svetový ekonóm, aby mi bolo úplne jasné, že všetko je už aj tak veľmi dávno dohodnuté, pripravené, zariadené aj bez Británie v EÚ. Už to konečne urobte, už to konečne zariaďte a prestaňte nás, celým svetovým politickým spektrom, zaťažovať.

Banky a firmy sú už predsa dávno pripravené, zmluvy dohodnuté. Brexit mohol byť pokojne už dávno, tak dávno, že by si už dnes naň nikto ani nespomenul. Tak nech už idú a toto veľmi amatérske predstavenie sa už raz a navždy skončí.

Ako povedal Galileo Galilei: „A predsa sa točí!“ A bude sa aj ďalej.

Nech si už o brexite myslím čokoľvek, buď vôľa božia väčšiny obyvateľov tejto krajiny a nám ostatným s tým už dali pokoj. Svet prežil  všetky svetové krízy, prežije aj toto.  Spomenula som si aj na bankrot Islandu v roku 2008, aj na Grécko v roku 2015.  Kto si dnes na to spomenie?

Tak milí Briti, rozhodli ste sa ako ste sa rozhodli, snáď viete čo chcete a robíte, držím Vám palce. Som hrdá Európanka, aj tak si myslím, že zvládnete všetko ako historicky doteraz a titul veľmoci Vám nikto nezoberie. Vždy ste boli krajinou, kde naši obyvatelia zo Slovenska utekali, či ste v EÚ boli alebo nie. Ale už to konečne urobte a prestaňte nás všetkých zaťažovať niečím, čo nás už fakt otravuje. Aspoň mňa.


Čo si o návrate domov po brexite myslia Slováci v Británii 

A vy silní, najsilnejší sveta si to už prosím naozaj riešte s nimi mimo nás a prestaňte nás neustále strašiť. Napríklad výrazmi o katastrofe, hrozbách, neriešiteľnosti, neznesiteľných kontrolách a clách… Vrátane únie, ktorá verím, že sa bude správať aj hrdo a rozumne, ako veľmoc, nielen diplomaticky, pretože v dnešnej dobe je podľa mňa aj hrdosť dôležitá.

Obyvatelia Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska sa rozhodli ako sa rozhodli, držím im palce, ale už by nás ostatných tým brexitom, obyčajných ľudí, nemuseli otravovať. Lebo cirkus brexit je už trápnejší ako trápny šašo v manéži. A to je teda čo povedať… „A predsa sa točí!“

Snáď sa už tá nekonečná sága brexit raz a navždy skončí, skončila.

EXKLUZÍVNE! Richard Raši: „Pán Boh vás ochraňuj byť v Anglicku.“ Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *