Cisár je nahý: Veď Matovič si normálne verejne mastí

Dalito.sk/Ešte ako predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas rokovaní najdôležitejšieho summitu EÚ v histórii o záchrane ekonomiky/foto: FB Igor Matovic

Tak som sa teda zastavila na sociálnej sieti ministra financií za obyčajných a nenáročných. Robím to občas, pretože toto zvláštne indivíduum ma nejakým spôsobom asi fascinuje, až sa bojím, že sa to prelomí do závislosti. Inak bežne nemáte šancu, ak teda rovno nereční v parlamente, vidieť to, čo tam predvádza ako vysoký štátnik, či skôr arogantný a zlovestný chmuľo.

Od jeho výhry vo voľbách v roku 2020 a prvých arogantných prejavoch po nástupe do funkcie sledujem počet jeho sledovateľov. Kým v roku 2020 ho sledovalo 299852 ľudí, po jeho prvých vyjadreniach toto číslo začalo zo dňa na deň klesať. Najprv som si myslela, že preto, lebo občania Slovenska už nedokážu vstrebávať tú smršť nenávisti, hlúposti a rozkladu spoločnosti.

Sleduj, sledujú, sledujte

Už začiatkom augusta 2020 (4.8.) ho sledovalo iba 284 477 ľudí. Po jeho dehonestujúcich vyjadreniach o štekajúcich psoch za plotom som si povedala, chvalabohu, ľudia to vidia, aký je zlý a hlúpy. Máme šancu to ešte zmeniť z obyčajných a nenáročných na múdrych, tolerantných, morálnych, zodpovedných  a spravodlivých.

O dva roky neskôr, 5.8.2022, už mal na FB o 25 383 sledovateľov menej. Hovorím si, je to dobré, ľudia to vidia. A potom som si všimla, že na jeho profile ubúdajú negatívne reakcie. Aj tie, napísané so sebaovládaním, teda v slušnom tóne. A potom mi to došlo! Veď on tých ľudí s opačným názorom blokuje, vyhadzuje, odstraňuje zo života, lebo jeho opačný názor vôbec nezaujíma.

Iný názor neprijateľný

Opačných názorov na jeho nenormálne statusy dnes nájdete ako šafranu. Už na nich dokonca ani nereaguje, dokonalo ho zastúpia jeho fanúšikovia a politickí súdruhovia. Keď si však dnes prečítate ich texty, sú naozaj mimoriadne obyčajné a nenáročné s toľkými základnými gramatickými chybami, že o jeho posluhovačoch vypovedajú len to, že pri ňom ostali už naozaj len najobyčajnejší a tým najhorší článok našej spoločnosti.  Slepí, nerozhľadení a najnenáročnejší nasledovatelia si ho denne podávajú ako ten najchutnejší a najkvalitnejší dezert v najluxusnejšom hoteli, na ktorý nebudú mať doživotne, pretože vonkoncom netušia, čo je to byť zodpovedný za svoj vlastný život a čo majú právo od takého ministra vlastne požadovať.  

Jeho obdivovateľov tvoria z 99% už iba najjednoduchší občania tejto krajiny, u ktorých absolútne absentuje schopnosť čítania s porozumením, prirodzenej schopnosti kritiky a pohľadu do zrkadla, bez ktorých sa žiadna krajina na svete nemôže posunúť vpred. Príde mi to ako skupina najhorších, ktorá v päťdesiatych rokoch dostala do rúk vidly a samopaly, aby krádežami majetkov úspešných a múdrych, ale aj vraždami intelektuálov, zobrali moc do svojich rúk. Ale to už všetci vieme ako hrôzostrašne to dopadlo.

Absolútna slovenská jednoduchosť

Jeho posluhovači a užitoční idioti absolútne nevedia čítať s porozumením, absentuje u nich základný prehľad situácie, chýbajú im vonkajšie podnety a skúsenosti… Ide z nich strach. Strach z podpriemernosti a totálnej obyčaje, s ktorou krajina už nemá žiadnu budúcnosť.

Zoznam zablokovaných ľudí s opačným názorom ako má Matovič musí byť taký obrovský, že už aj server kdesi v Amerike sa musí v dátových centrách prehrievať. Je to desivé aj preto, že minister financií a „premiér“ musí čítaniu, mazaniu a blokovaniu nežiaducich osôb venovať neskutočne veľa času, miesto toho, aby posúval Slovensko vpred. Čo vpred, aby zastavil jeho totálnu skazu.  

5. 10. 2022 o 9:41 mal jednoduchý Matovič na FB 273 009 sledovateľov. Iba za noc ich stratil 15. Vlastne nestratil. Kritické komentáre, ktoré som u neho čítala ešte po polnoci tam už ráno zväčša neboli.  Viete si predstaviť, koľko času musí stráviť, aby za dva roky zablokoval desaťtisíce ľudí?

Cisár je nahý

Bola som po dlhšom čase na FB Igora Matoviča (OĽaNO). Bolo to mimoriadne smutné čítanie od statusov až po komentáre. Vážení, veď on si tam normálne verejne mastí ego už iba so svojimi honičmi. On už fakt takmer všetkých nehoničov vyhádzal. Ale však, keď mu to robí dobre… Ale ako premiér aj minister financií?! On má fakt za naše peniaze na to čas?

Vážení, cisár je nahý: Veď Matovič si normálne verejne mastí! Tak zbohom, zatiaľ pri čísle 272 979 sledovateľov… (6. 10. 2022 7:25)

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)