Čo by na to povedal ministrov cikajúci Dunčík?

Dalito.sk/Sieť slovenského premiéra Igora Matoviča: "Náš Dunčík, keď ociká niečo, čo vie, že by nemal."/foto: 3. 8. 2020 IM

Susedia bijú na poplach. Ministerstvo financií zverejnilo porovnanie HDP za rok 2021 s inými krajinami EÚ a zistilo, že životná úroveň českého obyvateľstva sa od tej bohatšej vzdialila. Ako krajinu, kde sa ľudia raketovo vzďaľujú úrovni najlepších uviedli Slovensko.

zdroj: ČT 23. 1. 2022

Ako je to možné?! Však slovenský minister financií Matovič (OĽaNO) predsa stále vykrikuje, ako sme pandemický rok 2021 preskákali vraj najlepšie. Dokonca až tak, že sme to v míňaní peňazí ani nepocítili a ako jediní ťažko zarobené peniažky rozkotúľali rovnako, ako kedykoľvek pred pandémiou. Zabudol však uviesť najdôležitejšie, že Slováci väčšinou žijú z úst do úst.  V preklade, čo zarobíš, to minieš na bývanie, energie, jedlo a pitie. Detailne, jasné, že míňali rovnako, keďže zarábajú len na to, aby prežili. Na nič iné nemajú. Ak by míňali menej, dnes už nebývajú, nekúria alebo by zomreli od hladu a smädu.  

Iný kraj, iná úroveň

Tabuľka ma ohromila. A tak som sa po dlhšom čase pozrela na sociálnu sieť ministra financií Matoviča, čo tak dnes trápi jeho.

No čo vám poviem.  Niveau stable . Iba mu od začatia vládnutia chýba takmer 20 tisíc lajkov, ale aj to zlé jazyky hovoria, že ich iba zablokoval. Prakticky žiadna zmena, žiadna ekonomika. Dunčík tam už síce neciká, a aj to mača s reďkovkami zmizli, len opäť vyplakáva o „hlúpom Rakúsku“ a jeho geniálnom know how odmeňovať zaočkovaných lotériou, ktorá rapídne zvýšenie zaočkovaných na Slovensku aj tak nepriniesla. A tak po stámiliónoch eur na vojenské testovacie operácie, cez televíznu lotériu a tú ďalšiu, až po stámilióny rozdáva ďalej. Najnovšie ľuďom 60+. Však viete. A stále jeho genializmus nikto neocenil!

„“Hlúpe” Rakúsko … ešteže tam nemajú múdrosráčov, čo by vypisovali svoje drísty, ako majú nezodpovedného ministra financií, čo rozhadzuje bubáky,) … nuž, aspoň, že tí Rakúšania sú “hlúpi”, keď už my sme tak neskonale “múdri”,“ píše slovenský minister financií.

Rozumie, nerozumie, rozumie, nerozumie…

Matovič fakt dodnes nič nepochopil? Že lotériu si až na samý záver môže dovoliť Rakúsko aj preto, že tam roky zbytočne nezomiera najviac ľudí v EÚ a že nemocnice aj ambulancie majú už aj po dvoch rokoch tak vybavené, že dve slovenské generácie sa toho nedožijú? Potom si môže dovoliť aj lotérie. Preboha, kedy toto konečne slovenský minister pochopí? Alebo fakt nerozumie ani tabuľke českého kolegu? Čo pre zdecimované zdravotníctvo pre Fica, covid a najnovšie neschopnosť urobil on? Čo za dva roky urobila vláda zmeny, aby lekári a sestry neutekali v tisícoch, aby sa pacienti dostali tam kam patria a liečili sa poznatkami najmodernejšej vedy? Keby mohol, čo by tak na to dnes povedal ministrov cikajúci Dunčík?

(Ak vás tento komentár zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)