Kultúra

Čo tak obávaní daniari a colníci inak?

Vďaka Múzeu colníctva a finančnej správy majú deti cez prázdniny viac kultúrnych možností ako stráviť voľné dni. Finančná správa počas letných mesiacov rozšírila otváracie hodiny svojho múzea. Múzeum je k dispozícii počas celého leta aj cez víkend od 10.00 hod. do 18.00 hod.

Múzeum finančnej správy je štandardne otvorené každý utorok a štvrtok od 9.00 hod. do 17.00 hod. Počas celého leta je ale navyše k dispozícii aj cez víkend – vždy v sobotu a v nedeľu od 10.00 hod. do 18.00 hod. Otvorené počas rozšírených otváracích hodín tak bude aj v júli a v auguste 2020.

„Finančná správa chce takýmto spôsobom rozšíriť ponuku možností, ako môžu nadšenci histórie stráviť svoj voľný čas. Zároveň chce využiť jeho polohu. Múzeum sa nachádza pri cyklomoste, o turistov a výletníkov v tejto lokalite teda cez leto nie je núdza. Návšteva múzea môže byť pre nich zaujímavým spestrením. Návštevníci môžu v múzeu vidieť zaujímavé exponáty, spoznať historický vývoj výberu mýta, cla a daní na našom území od najstarších čias až po súčasnosť. Expozíciu múzea spestrujú uniformy a pracovné nástroje colníkov. K zaujímavým exponátom patria i predmety zadržané príslušníkmi finančnej správy v súčasnosti (pašovaný tovar, nelegálny dovoz, falzifikáty známych značiek atď.),“ uviedla hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.


Múzeum colníctva a finančnej správy sídli v Bratislave v mestskej časti Devínska Nová Ves (Istrijská ul. 49) v priestoroch prenajatých od mestskej časti.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *