Šport

Dali to: Krajská liga vrátila na futbalovú mapu po ôsmich rokoch Kapušianske Kľačany

Po úspešnom 2. ročníku krajskej súťaže – Zimného pohára predsedu KSK sa vďaka Turnaju neregistrovaných mužstiev na trávniku stretli mužstvá, ktoré nefigurujú v žiadnej futbalovej lige. Do súťaže sa mohli zapojiť jednotlivci aj tímy z celého kraja.

Oproti vlaňajšku zaznamenal jednodňový turnaj sto percentný nárast registrovaných tímov. Kým vlani sa do turnaja zapojilo 45 hráčov, tento rok to bolo 90.

Trofej si napokon domov odniesli hráči z Gelnice/foto: KSK

Vo vzájomných dueloch sa stretli tímy z Gelnice, Moldavy nad Bodvou, Tušíc, Kapušianskych Kľačian, Nového Ruskova a mužstvo vyskladali aj zamestnanci Úradu KSK. Trofej si napokon domov odniesli hráči z Gelnice. Na druhom mieste skončil tím z Nového Ruskova a tretiu priečku obsadili hráči z Úradu KSK.


Každé zúčastnené mužstvo získalo symbolický balíček od KSK, víťazi prvých troch miest si odniesli aj pohár KFL.

Cieľom Turnaja neregistrovaných hráčov je rozšíriť KFL o miesta, kde sa doteraz registrovaný futbal nehral, alebo z rôznych príčin zanikol.

Vďaka turnaju sa na futbalovú mapu po ôsmich rokoch vrátila obec Kapušianske Kľačany/foto: KSK

„Som rád, že aj tento rok pomôžeme jednému mužstvu opäť sa dostať na futbalovú mapu nášho kraja. Po ôsmich rokoch sa tak vráti lopta napríklad na trávnik futbalistov z obce Kapušianske Kľačany. Košický samosprávny kraj ich podporí šekom na nákup futbalovej výbavy. Vlani sme takto podporili obec Zbudza a už teraz sa teším na ďalších zanietených futbalistov, ktorým pomôžeme rozhýbať šport v ich obci,“ informoval košický župan Rastislav Trnka.

Jednodňový turnaj tento rok obohatil aj program pre povzbudzujúcich na tribúnach. Fanúšikovia si mohli zasúťažiť v pokutových kopoch, pre deti bol k dispozícií skákací hrad a ďalšie aktivity pre celú rodinu.

Turnaj neregistrovaných mužstiev zavŕšil aktuálnu Krajskú futbalovú ligu/foto: KSK

Krajská futbalová liga bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne. Už na konci leta sa spustí registrácia jej tretieho ročníka.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *