Šport

DALITO hrdým partnerom: ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom 23 090  €

Výťažok v hodnote 23 090  € z 11.ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“.

Za 11 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 206 000 €.

Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom, zástupcom nadácii a občianskych združení. Symbolické šeky do hodnoty 2 000 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mira Šatana a Richarda Lintnera.  Šek v hodnote 5045 € prebral Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska.

Peter Bondra na Charity Golf Cup 2018 ako kapitán svojho golfového flajtu/foto: Golfový rezort Black Stork

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu a šoubiznisu.

Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Rastislava Pavlíkovského, Marka Daňa, Martina Cibáka,  Jána Lašáka, Richarda Pavlíkovského, Richarda Zednika, Martina Štrbáka aj osobnosti kultúrneho života Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák, Filip Tuma, Dagmar Dianová  a ďalší.

Peter Bondra odpaľuje na Charity Golf Cup 2018/foto: Golfový rezort Black Stork

Chára najdrahší 

Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,  hokejisti dresy, hokejky a helmy.  Najviac bol ocenený hokejový dres s hokejkami a helmou Zdena Cháru za 2400 € , celý výťažok putuje OZ Dobrý pastier, ktorého takto podporil prítomný Zdeno Chára a dres Ovečkina za 1600 €.

Zdeno Chára draží svoju hokejovú výbavu na Charity Golf Cup 2018 spolu s Petrom Bondrom/foto: Golfový rezort Black Stork

Orechovica vlastnej výroby Adyho Hajdu sa zastavila na cene 300 € a 2 figovníky z vlastnej produkcie Milana Kňažka za 210 €.

Peter Bondra odovzdáva majiteľovi vydražený dres na Charity Golf Cup 2018/foto: Golfový rezort Black Stork

Dalito s Cibákom prví


Víťazom turnaja sa stal flajt Martina Cibáka, na druhom mieste flajt profeisonálneho golfistu Jána Friesza ml.  a na treťom mieste flajt Milana Lasicu.

Víťazný flajt aj s Dalito s kapitánom Martinom Cibákom na Charity Golf Cup 2018/foto: Golfový rezort Black Stork

Nearest to pin zahral Alexander Gálfy, longest drive ženy Mária Chlupisová a z mužov mal najdlhší odpal Richard Lintner.

Najlepší brutto výsledok – 16 rán pod PAR ihriska (tj počet rán na 18 jamkách bez prepočtu na HCP) zahral flajt Davida a Nicolasa Bondru, Radima a Jakuba Mikulíka s Matúšom Maďarom.

Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej  zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným.

Víťazný flajt aj s Dalito s kapitánom Martinom Cibákom na Charity Golf Cup 2018, (zľava: Denis Barna, kapitán Martin Cibák, Lucia Tomečková, Ivona Brukkerová, Remus Brukker/foto: Golfový rezort Black Stork

„Náš charitatívny turnaj pomohol deťom a občianskym združeniam vo výške viac ako 23 tisíc eur. Ďakujem všetkým za účasť a podporu. Znova sa potvrdilo, že ľudia, ktorí na turnaj prišli, ukázali  veľké srdcia a ochotu pomôcť,“ povedal dojatý Peter Bondra, ktorý bol pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné.

Peter Bondra odovzdáva šeky deťom a ich rodinám na Charity Golf Cup 2018/foto: Golfový rezort Black Stork

„Počas 8-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol viac ako 56 000 €  na projekty trávenia voľného času, na pomoc deťom v sociálnej núdzi a deťom so zdravotným hendikepom“ povedala Lucia Jakubíková, manažérka projektu Hodiny deťom. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom, patrí veľká vďaka.“

Vladimír Tomeček, golfista a dražiteľ hokejky a dresu Tomáša Tatara a Marka Daňa s kapitánkou flajtu moderátorkou Dagmar Dianovou/foto: Golfový rezort Black Stork

Svetoví hráči na svetovom ihrisku


Golfový rezort Black Stork priamo nadväzuje na golfovú tradíciu vo Vysokých Tatrách. Stal sa obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu a golfové turnaje, ale aj pre rodiny s deťmi a firemné podujatia.

Plocha 120 ha s monumentálnou scenériou v tesnej blízkosti Tatranského národného parku poskytuje dostatok priestoru na 27 jamiek, 3 PAR-ovú akadémiu, kryté odpalisko a ďalšie cvičné plochy. Ihrisko bolo postavené na poliach a pasienkoch a tým vzniklo mnoho nových jazierok, prekrásnych zákutí s rôznou výškou trávy, kríkov aj stromov.

Pokojne tu žije niekoľko chránených živočíšnych  druhov, jedným z nich sú aj čierne bociany, podľa ktorých bolo ihrisko pomenované Black Stork – čierny bocian. Ihrisko získalo v roku 2011 prestížnu značku A PGA Golf Course, ktorú má v súčasnosti  len 20 ihrísk na svete.

Golfové ihrisko Black Stork – čierny bocian. získalo v roku 2011 prestížnu značku A PGA Golf Course, ktorú má v súčasnosti  len 20 ihrísk na svete/foto: Black Stork

Môže vás zaujať:

Velecká: „Peter Bondra nikdy nemešká, ani z Ameriky.“Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *