PR články

DALITO sa dohodlo so SZĽH. Kluby, už je to len na vás

Po MS U20 v Kanade  sa okolo slovenského hokeja začali diať veci. V podstate ich odštartovali dva statusy mladíkov PospíšilaFafráka o pomeroch v slovenskej juniorskej reprezentácii, na ktoré reagovalo aj DALITO. Redakcia zverejnila niekoľko rozhovorov s bývalými hokejovými hráčmi, reprezentantami aj trénermi, ktoré citovali mnohé médiá. 

Ponuku na rozhovor o pomeroch v slovenskom hokeji prijal bývalý reprezentant a reprezentačný tréner Zdeno Cíger, český hokejový odborník Luděk Bukač ml., bývalý reprezentant Richard Kapuš, ale aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.  Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan sa pre vyťaženosť ospravedlnil. Na portáli  DALITO začali pribúdať aj blogy s hokejovou tématikou.

Rozhovory vyvolali nielen medzi fanúšikmi množstvo otázok, či sa generácii „zlatých chlapcov“ v slovenskom hokeji podarilo za tri roky to, čo sľubovala: Vytvoriť také podmienky, aby sa fanúšikovia na Slovensku opäť radovali.

Po poslednom rozhovore na Dalito.sk s prezidentom SZĽH Martinom Kohútom: „Rozhodnem sa pred kongresom, či budem robiť ďalej misiu pre slovenský hokej,“ sa na sociálnej sieti objavil komentár: „Dobrý rozhovor. Chcelo by to aj pokračovanie, pýtať sa funkcionárov jednotlivých klubov zaradom. To by bolo dielo…. by sme sa pobavili. Ide hlavne o to, aby mali informácie tí, čo ich hokej zaujíma, pretože mám pocit, že im vôbec nie sú jasné elementárne veci.“

Autorka rozhovorov Lucia Tomečková zo žartu napísala, že by to  obehla celé, stačí, ak to niekto zaplatí. Účastníci navrhli, že sa zložia.  Mail jej zaslal prezident SZĽH Martin Kohút s tým, že redakcii DALITO ponúka mediálnu spoluprácu.

„Prečítal som si nápad na takýto formát rozhovorov od pána Plevku pre Dalito na sociálnej sieti a myslím si, že to je dobrý nápad a dobré nápady treba realizovať. Dalito bolo súčasťou diskusie. Mohol som ho zrealizovať interne našim marketingom, ale nerád kradnem nápady ľudom, radšej ich s nimi realizujem,“ odpovedal na dodatočné otázky šéfredaktorky Dalito Martin Kohút.

„Mojím zámerom je vytvoriť iný pohľad na prácu v hokejových kluboch na Slovensku. Osobne veľa cestujem a stretávam sa s ľuďmi, ktorí i skutočne  a ťažko pracujú v kluboch a viem, že je to inak, ako sa to môže zdať niekomu za počítačom alebo v bratislavskej kancelárii,“ reagoval prezident SZĽH s tým, že bude rád, ak objektívne zistenia z jednotlivých klubov, ktorých máme na Slovensku takmer sto, vyplávajú na verejnosť.

„Bol by som naozaj rád, aby z jednotlivých klubov prevládali pri rozhovoroch pozitívne veci, ale neviem to už teraz ovplyvniť. Snažil som sa o to posledné tri roky. Rozhovory a zistenia budú pre mňa aj spätná väzba,“ uviedol Kohút.

Martin Kohút, prezident SZĽH pri rozhovore pre Dalito/foto: Dalito.sk

Šéfredaktorke Dalito Lucii Tomečkovej už na stretnutí zopakoval, že odmieta podozrenie, že z jeho strany ide o premyslený ťah, snahu ovplyvniť mienku v hokejovom hnutí pred blížiacou sa júnovou voľbou prezidenta SZĽH. Teda pozíciu, o ktorú by sa mohol opäť uchádzať. „Nemá to s tým nič spoločné. Dnes to ešte neviem dokázať, budúcnosť ukáže, že neklamem a nezavádzam.“

Na jej priamu otázku, o čo mu ide, čo si myslí, čo rozhovormi získa odpovedal: „Reálny obraz, hlavne vďaka vašej investigatívnej minulosti a skúsenostiam,“ reagoval na otázky šéfredaktorky DALITO, ktorá spoluprácu so SZĽH podmienila prísnymi podmienkami. Martin Kohút ich prijal v plnom rozsahu. „Mal som vyjednávať? Pomohlo by to? Myslím, že nie,“ reagoval s úsmevom.

„Pre mňa osobne a celé DALITO je jeho seriózne meno a garancia nezávislosti prvoradá, bez ohľadu na to, kto hradí náklady spojené s mediálnou spoluprácou. Pri prvom náznaku snahy ovplyvňovať obsah jednotlivých rozhovorov kohokoľvek zo SZĽH od spolupráce odstúpim,“ upozornila prezidenta šéfredaktorka portálu Lucia Tomečková, ktorá podmienku zaradila aj do písomnej dohody.

Redakcia Dalito prijala ponuku z toho dôvodu, že ide o jedinečnú šancu zástupcov hokejových klubov na Slovensku vyjadriť svoj názor na dianie v hnutí. Možno spoločne zistíme, či zmeny, ktoré „zlatí chlapci“ a nové vedenie SZĽH sľubovali majú po troch rokoch aj reálne kontúry. Záležať bude len na zástupcoch klubov, či hodenú rukavicu využijú a povedia nahlas, čo si myslia.

„Sama som zvedavá, či prezident SZĽH Martin Kohút bude vedieť uniesť aj konštruktívnu kritiku, alebo naopak, hovoriť budú chcieť iba „spokojní“. Vážim si, že prezident pristúpil na všetky podmienky Dalito, najmä čo sa týka neovplyvňovania jednotlivých výstupov-rozhovorov. Sama som zvedavá, čo na Slovensku nájdem. Ak to naozaj prezident myslí úprimne, kluby majú jedinečnú šancu povedať to, čo ich trápi, čo by možno robili inak, či naopak, čo by v žiadnom prípade nemenili, v čom pokračovali,“ uviedla šéfredaktorka Dalito Lucia Tomečková.

Lucia Tomečková, CEO Dalito, s. r. o./foto: archív LT

Rozhovory začne spracovávať od pondelka 18. marca 2019. Prvých päť klubov si vyberie prezident, päť redakcia s tým, že ak Martin Kohút chce naozaj zistiť reálny obraz v hokejovom hnutí, medzi oslovenými klubmi budú aj tie, ktoré nie sú registrované v SZĽH.

„Musia mať na to dôvod a sama som zvedavá, prečo registráciu pod SZĽH odmietli. Zároveň by som chcela poprosiť všetky kluby, aby nečakali, kým ich budem kontaktovať, budem si nesmierne vážiť, ak mi napíšu na tomeckova@dalito.sk, aby sme sa dohodli na termíne rozhovoru. “

Súčasťou mediálnej spolupráce  budú aj ankety s klubmi na rôzne témy.

Podmienky spolupráce DALITO so SZĽH:

  • Účel spolupráce: zistiť reálny stav – spokojnosť-nespokojnosť – s napredovaním hokeja.
  • Zistiť skutočný stav – spokojnosť či nespokojnosť s hokejovým hnutím.
  • Prinášať a spracovávať názory na napredovanie, či stagnáciu- 86 registrovaných klubov SZĽH + oslovenie neregistrovaných subjektov.
  • Všetky články musia byť označené autorom Lucia Tomečková/PR.
  •  Žiadny zástupca SZĽH nemôže nijakým spôsobom zasahovať do obsahu reportáží.

Pozn. redakcie: Ak ste našli v texte chybu alebo preklep, upozornite nás na to na redakcia@dalito.sk. Ďakujeme.

Môže vás zaujať:

Martin Kohút: „Nehovorím, že v slovenskom hokeji nie je korupcia.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *