Dalito v knihe o skutočnom príbehu. Maci, ktorá všetkých prebudí

Dalito.sk/Autogramiáda knihy Prebuď sa a žiar na svojej vlastnej ceste/ foto z archívu autorky
DALITO -

Inšpiratívny skutočný príbeh, ktorý odhaľuje výnimočnú silu osobnosti ukrytú v krehkej mladej žene. Zdanlivo banálna choroba sa nečakane zmenila na dlhoročný boj o prežitie, a jej život odrazu nabral úplne iný spád. Neustále začali pribúdať nové diagnózy, ktoré si vyžadovali ďalšie a ďalšie operácie, čo znamenalo stovky dní strávených v nemocniciach. No navzdory týmto neočakávaným a komplikovaným zdravotným ťažkostiam to nevzdala a našla spôsob, ako zdolať aj tieto prekážky a nájsť v sebe dostatok síl a odhodlania ísť s nádejou a optimizmom vpred.

Prebuď sa a žiar, odkazuje všetkým autorka knihy Daliťáčka Marcela Václavková Konrádová

Ochrnula v devätnástich rokoch, tesne po ukončení prvého ročníka vysokej školy. Len tak, v sekunde z ničoho nič a ďaleko za hranicami Slovenska. Osem dní zberu paradajok zanechal trvalé následky na jej tele dodnes, no nevzdala sa a s odstupom času svojim postojom a prácou druhých motivuje a inšpiruje. Áno, môžete sa s ňou stretnúť aj na portáli Dalito.sk. 🙂

Svetlo prečo a ako 

KNIHA „Prebuď sa a žiar na svojej vlastnej ceste“ je nádejou pre tých, ktorí zabudli PREČO, a prístavom pre tých, ktorí hľadajú AKO.

„Narodila sa“ presne na Deň matiek (13. mája), následne ju do života uviedla banková ombudsmanka, bývala politička, reportérka a moderátorka Eva Černá, svetlom. Lebo nie nadarmo sa hovorí „svetlo na konci tunela“. Moderovania sa zhostila autorkina priateľka, vtedajšia zdravotná sestra neurologického oddelenia Zuzana Zelenajová, ktorú spoznala na lôžkovom oddelení v nemocnici, v ktorej prežila niekoľko mesiacov.

„Táto kniha by mala byť povinným čítaním,“ to sú slová čitateľa Martina B. po jej prečítaní.

„Slzy mi zalievali oči, búchalo mi srdce o dosť rýchlejšie, pociťovala som smútok, bolesť, empatiu, zahanbenie a neskutočne veľké množstvo ďalších emócií. Kniha ma veľmi ovplyvnila, posunula, nakopla, dodala odvahu, chuť, nádej a skutočne ma prebudila na mojej ceste. Je plná uvedomenia si,“  dodáva zas Erika H.

Autorkine pocity, skúsenosti či zážitky, ktoré musela doposiaľ preskákať, sa prelínajú s ďalšími neľahkými životnými osudmi ľudí, ktorým choroba ovplyvnila celý život a tiež medziľudské vzťahy, no priniesla im do života aj obrovskú dávku pokory a vďačnosti.

„Kniha je plná inspirácií mladej ženy, ktorá to nikdy nevzdala a to ani v prípade, keď ju lekár na nemocničnom lôžku presviedčal, že práve skončila. Nie. Práve začala. Jeho slová ju vyhnali z postele na invalidný vozík, následne na barle a na fotkách je jasný dokaz čo je možné, keď má človek vnútornú silu,“ uviedla na sociálnych sieťach krátko po krste Černá.

Ďalší z jej čitateľov Ján J. na jednej zo stránok online kníhkupectva uviedol, že „plne súhlasím… Ak sa smiem vysloviť, s autorkou mi bolo kedysi dopriate sa niekoľko krát zhovárať aj osobne… Prakticky ihneď si získala moju úctu a vďačnosť za všetku prejavenú dobrotu, láskavosť a predovšetkým ľudskosť… A teraz, keď som smel spoznať, že medzi jej vyjadreniami počas dialógu a na stránkach knižky niet rozporu, vážim si ju ešte väčšmi… Áno, priznávam čestne, som tiež celoživotne ťažko telesne i zrakovo postihnutý a po všetkom prežitom rozhodne nemám vo zvyku naprázdno plytvať komplimentmi, no autorke s pokorou vzdávam hold a prajem z celej duše do budúcna len to najlepšie.“

Mali ste zlý deň? Nemali

Ak si myslíte, že ste práve dnes mali naozaj zlý a nevydarený deň, po prečítaní čo i len jednej kapitoly z tejto knižky sa váš pohľad na dnešok celkom iste zmení. Lebo slnko svieti aj keď je zamračené, a vy môžete žiariť a tešiť sa zo života aj keď miestami zaprší.

„Lebo iná cesta, ako ísť vpred, neexistuje. A s úsmevom na tvári sa kráča ľahšie…,“ to so slová autorky Marcely Václavkovej Konrádovej.

Pri čítaní tohto skutočného príbehu vám neraz budú naskakovať na koži zimomriavky.

Aj napriek zdravotným problémom na rozhraní života a smrti a „nálepke” postihnutá, autorka knihy hovorí, že jediným postihnutím v jej živote môže byť nesprávny prístup – k sebe samej aj k životu.

„Som šťastná, že v knihe PREBUĎ SA A ŽIAR NA SVOJEJ VLASTNEJ CESTE nachádzate posolstvá, ktoré vás posúvajú vpred. Že ste našli v sebe chuť nevzdať svoje boje – životné, pracovné, súkromné i tie zdravotné. Pretože nech sú naše životy akokoľvek rozdielne, každý z nás potrebuje občas povzbudenie a odpoveď na to, AKO a PREČO ísť ďalej. Ďakujem, že môžem byť vašim pomyselným sprievodcom na vašej vlastnej ceste… Vďaka vám, čo mi dávate spätnú väzbu viem, že už ŽIARIME spoločne. Ďakujem, že ste ma pustili do svojich životov,“ zverejnila na sociálnych sieťach Marcela krátko po prvých recenziách od jej čitateľov.

Ak vo vás prevládajú negatívne emócie, máte pocit bezmocnosti, nenachádzate už žiadne východiská či strácate zmysel života, táto kniha vás dobije novou energiou a naplní nádejou, optimizmom, pokorou a úctou k sebe, ako aj k samému životu. Kniha vás prebudí, aby ste mohli opäť žiariť.

Žiariť na svojej vlastnej ceste. Keď sa rozhodnete žiť…

Môže vás zaujať:

Pre milióny Európanov je každodenný život trápením. Veľké Dalito porovnanie Slovenska a Česka