Nezaradené

Ďalšia personálna zmena u ministra Mičovského. Po 7 mesiacoch odišla ďalšia riaditeľka

Na pozícií šéfa komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) od dnešného dňa nastáva zmena. Novým povereným riaditeľom odboru komunikácie a marketingu sa stáva Daniel Hrežík. Na pozícií strieda Anežku Šrojta Hrdú.

Dalito.sk o tom informovalo tlačové oddelenie ministerstva.

Doterajšia riaditeľka tlačového odboru Anežka Šrojta Hrdá, pôsobila na rezorte od 15. júna 2020 do 1. marca 2021. Vedenie MPRV SR jej ďakuje za doterajší prínos a odvedenú prácu. 


Komunikačný a marketingový odbor MPRV SR povedie od 2. marca 2021 Daniel Hrežík. Poverený riaditeľ komunikačného tímu je absolventom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Hrežík pracuje na ministerstve od roku 2014, v poslednom období na pozícii hovorcu.

Cieľom ministerstva je v najbližšom období personálne posilniť tlačový odbor a zlepšiť komunikáciu rezortu pre odbornú, ako i laickú verejnosť. Hovoriť a prezentovať sektor, ktorý dáva ľuďom chlieb, je mimoriadne dôležité.

„Tvrdá práca poľnohospodárov a lesníkov si zaslúži rešpekt,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení s tým, že v agende agrorezortu je množstvo výrazných tém názorovo polarizujúcich spoločnosť. MPRV SR si preto kladie za úlohu, zlepšiť vysvetľovanie kľúčových tém v pôdohospodárstve a objasniť dôvody diskutabilných činností, či už pri chove zvierat, agrotechnických operáciách, lesnom hospodárení, potravinárstve alebo napríklad v poľovníctve.


V plánoch MPRV SR je okrem posilnenia komunikačného tímu aj personálne rozšírenie kľúčových sekcií a odborov. Zmena sa dotkne aj dlhodobo poddimenzovanej sekcie poľnohospodárstva a vytvorí sa nová sekcia rezortnej informatiky, ktorej účelom bude optimalizácia verejných zdrojov a využitie moderných technológii v prospech našich poľnohospodárov, lesníkov, veterinárov a potravinárov. Bližšie plány prinesie organizačná zmena, ktorá bude účinná od 01. apríla 2021.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *